Bez znaczenia, czy balkon czy schody. Są warte tego, aby wyglądać pięknie.

Gdy już otrzymamy nasz ukochany dom, a właściwie jego projekt, odczuwamy radość, jednak całe zamieszanie związane z jego budową już niekoniecznie nas zaspokaja. Jednak nic się samo nie zrobi. Dobrze jest zacząć od początku. Fundament, jak sama nazwa wskazuje, jest dość ważnym elementem całej układanki. Gdy rozmieścimy już ściany oraz utworzymy piętro pozostaje nam, tylko i aż, dopracować budowlę, między innymi tworząc wszelkiego typu instalacje.

ogrodzenie domu

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym etapem jest dobór odpowiednich kolorów ścian, podłóg, listewek i tym podobnych rzeczy. Nim jednak zabierzemy się za dekorowanie przestrzeni, należy zwrócić uwagę na balkon. Jeśli zdecydowaliśmy się na dom z piętrem, zapewne nie pożałowaliśmy sobie okazji, by zrobić tam także loggie. Przy jej kreowaniu najistotniejszym elementem bez wątpienia jest poręcz.

Na wysokościach nie trudno o nieszczęście, szczególnie w sytuacji, gdy mamy pod ochroną małe dzieci. Bardzo popularnym rozwiązaniem są balustrady kute. Prócz ich relatywnej nienaruszalności, widok tak przyozdobionego balkonu zachwyci nie jedno oko. Występują różnorodne typy, jedne są proste, składające się z pionowych, niczym nie odznaczających się prętów. Drugie zawierają elementy wzornictwa. Możliwe jest zażyczyć sobie fal, kwiatów i innych miszmaszów.

Równie fascynujący tekst prezentowany jest tutaj, zatem odwiedź stronę internetową (https://www.domowy.pl/porady/projekty-domow-z-garazem-czy-bez-garazu) i upewnij się, jakie treści tam znajdziesz. One też Cię zaciekawią.

W sklepach uzyskamy stałe wzory, jednak można także mieć prośbę na zamówienie (kute balustrady do domku).

Jednakże nie tylko balkon (balkony systemu TT) potrzebuje poręczy. W sytuacji, gdy mamy piętro, ważne jest by mieć też schody. Gdy w domu są dzieci ważne jest, by zapewnić bezpieczne szerokości szczebli, tak by nie zrobiły sobie niespodziewanie uszczerbku na zdrowiu. W tym miejscu też możemy zastosować balustrady kute. Szczególnie dostojnie prezentują się w pomieszczeniach z wystrojem w stylu retro albo klasycznym.

płot

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com

Przy robieniu takich balustrad możemy pokombinować z zawijasami, listkami, kwiatkami i innymi komponentami, które choćby w najmniejszym zakresie dostarczają im urody. Znajdują swoje miejsce też w nowatorskich domach (zobacz naszą galerię: balustrady wewnętrzne Kowarts). Najważniejsze jest tylko, aby stworzyć najlepsze połączenie barw oraz wzorów. Dla tych, którzy nieskwapliwie zajmują się dekoracją wnętrz rekomendowane jest poprosić o pomoc lepiej czującą się w tym osobę albo po prostu zatrudnić projektanta.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,