Jak sprowadzać do Polski produkty z Chin? Parę wskazówek dla przedsiębiorców

Wymiana towarowa Warszawy z Chinami od wielu lat kwitnie. Jedynie w 2013 roku import chińskich produktów do Polski osiągnął niemal 15 mld euro!

Polski z Chin trafiają przede wszystkim sprzęty elektryczne i elektroniczne, produkty włókiennicze oraz tekstylia, buty (zobacz buty na platformie sklep internetowy) i torebki. Jeśli chcemy rozpocząć importować produkty z Chin, na początek musimy znaleźć odpowiedzialnego partnera. Współpracę możemy nawiązać za pośrednictwem wielu portali internetowych. Na części z nich spotkamy wyłączne wiarygodne firmy, oznaczone stosownym certyfikatem.

Bezcennym źródłem informacji są również zwykłe wyszukiwarki internetowe. Po omówieniu reguł współpracy z daną firmą, uzyskamy paragon oraz zasady dotyczące kolejnych płatności. Najczęstszą formą jest międzynarodowy przekaz SWIFT. Należy mieć na uwadze, że czas jego realizacji może wynieść nawet 2 tygodnie. Produkty zakupione w Chinach trafią do nad za pośrednictwem firmy kurierskiej, przez transport lotniczy lub morski. Najszybciej dotrze do nas towar wysłany paczką kurierską. Dobrze jednak mieć na uwadze, że to zarazem najkosztowniejsza możliwość. Jeżeli zdecydujemy się na przekaz lotniczy, na paczkę będziemy czekać od tygodnia do dwóch.

Kontenery

Źródło: sxc.hu

To też najpopularniejszy patent na import z Chin. Jak tylko nadawca wyśle paczkę, osoba zamawiająca otrzyma tak zwany air waybill. Pismo zawiera informacje dotyczące numeru nadania i linii lotniczych. W załatwieniu wszystkich procedur pomoże nam specjalistyczna agencja celna.

Ciekawi Cię ten wątek? To odsyłam tam (http://fmk.pl/podajniki-slimakowe/), ponieważ odkryjesz tam masę ciekawych informacji na ten temat.

Jej personel odbierze nasz przekaz, przygotuje wymagane dokumenty i przekaże produkt do odebrania.

Warto pamiętać, że import z Chin związany jest z wysokim cłem. Ilość opłat uzależniona jest od typu towarów. W rozliczaniu się z ceł może pomóc nam agencja celna. Na podstawie formularzy, jej pracownicy zredagują zgłoszenie celne i kontaktują się z upoważnienia zamawiającego z urzędem celnym. Skorzystanie z usług agencji, to dla zamawiającego znaczna pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z kwestiami celnymi.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,