O czym należy pamiętać,kiedy chcemy kupić nowe mieszkanie od dewelopera?

W życiu dojrzałego człowieka przychodzi taki okres, kiedy należy podjąć ważną decyzję odnośnie swojego przyszłego lokum. Ma opcję budowy domu, wynajęcia mieszkania, kupna mieszkania już urządzonego lub od dewelopera. Jeżeli postanowisz wybrać ostatnią opcję to o czym powinieneś pamiętać?

mieszkanie deweloperskie

Autor: Jeremy T. Hetzel
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim zaczniemy przeszukiwać jakiekolwiek oferty na rynku sprawdźmy, jak wyglądają nasze możliwości finansowe. To, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na mieszkanie uściśla nasz zakres poszukiwań. Pamiętaj, że inwestycja w mieszkanie od dewelopera to tylko część wydatków, reszta to jego ukończenie. Dlatego też rozważnie dysponujmy swoimi pieniędzmi.Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie poszukiwania. Wybierając nowe mieszkania Wrocław musimy skupić się na cenie, wielkości lokalu oraz położeniu. Warto również przejrzeć historię dewelopera oraz planowaną infrastrukturę w przyszłości w okolicach wybranego przez nas budynku. Po przejrzeniu i selekcji ofert powinniśmy wybrać maksymalnie trzy, które nas interesują i to na nich skupić całą swoją uwagę.

budowa mieszkań od dewelopera

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierzmy się do biura sprzedaży, które reklamuje mieszkanie od dewelopera i prześledźmy prospekt informacyjny inwestycji, w którym zawierają się takie informacje, jak zrealizowane inwestycje dewelopera, status prawny działki, czy termin zakończenie inwestycji (klik!). Następnym punktem, gdy już zdecydujemy się na konkretne mieszkanie, są negocjacje i zawarcie umowy deweloperskiej. Nie wszystkie spółki są w stanie uelastyczniać swoje warunki, ale może uda nam się wynegocjować np. mniejszą kwotę za miejsce parkingowe. Umowa przedwstępna, którą zawieramy z firmą oferującą nowe mieszkania Wrocław powinna posiadać zobowiązanie obu stron do zawarcia końcowej umowy a także informacje o cenie nieruchomości i jej lokalizacji a także terminie i warunkach odbioru lokalu. Później musimy czekać na ukończenie prac budowlanych, odebranie naszego lokum i zawarcie umowy ostatecznej (galeria). W trakcie odbioru warto wybrać się z zaufanym profesjonalistą, który oceni, czy mieszkanie od dewelopera jest faktycznie gotowe do zdania.

Wszystkie te kroki są niezbędne, kiedy kupujemy mieszkanie od dewelopera.włącznik (polecamy nota bene)br>
Czekamy na Ciebie! Więc jesteśmy tu (http://www.zstgroup.pl/?page_id=21) – oto kolejne artykuły pełne interesujących informacji są już gotowe. Musisz tylko wejść w link.

Na każdy z nich powinniśmy poświęcić dużo czasu i taką samą uwagę, ponieważ zignorowanie jednego może przyczynić się do zaniedbania pozostałych.

Kategoria: Bez kategorii