Garść sugestii dla wszystkich zaczynających działalność w sektorze usług w stolicy

Rozkręcanie własnego biznesu w Warszawie ma swoje zalety i wady. Słabością są ogromne koszty wynajęcia albo kupna lokalu i duża konkurencja. Zaletą – największy w kraju rynek. Jeżeli pragniemy otworzyć własną działalność w sektorze usług, własny lokal będzie niezbędny do tego celu. Mamy do wyboru dwie drogi – wynajęcie lub zakup.

warszawa

Autor: Logofag

Zanim się określimy, przemyślmy, na ile opiewa budżet, którym dysponujemy i ile środków pieniężnych możemy przeznaczyć na lokal.

Bardzo Ci się spodobał ten artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź także praktyczne informacje, które mają pokrewne informacje na podnoszony wątek – jeśli masz chęć, to zbadać kliknij tu!

Zastanówmy się także, w jakim okresie planujemy prowadzić działalność. Im dłuższa opcja nas interesuje, tym znaczniej opłaca się nam zakupić własny lokal. Szybkim źródłem wiadomości o takich lokalach jest oczywiście sieć. Po wpisaniu w wyszukiwarce internetowej fraz „lokale użytkowe Warszawa”, „lokale użytkowe na sprzedaż Warszawa”,albo „lokal użytkowy Warszawa”, otrzymamy wykaz odnośników prowadzących nas do stron z ogłoszeniami albo bezpośrednich deweloperów.

Zanim zdecydujemy się na któryś z lokali, uważnie przyjrzyjmy się ofertom. Zwróćmy uwagę najpierw na lokalizację i sąsiadów. Warto dopasować je do profilu naszej firmy. Wiadomo, że prestiżowy zakład fryzjerski powinien się mieścić w wyjątkowej lokalizacji, w sąsiedztwie przykładowo renomowanych sklepów. Z kolei osiedlowy sklep spożywczy może się mieścić między piekarnią a kioskiem. Nie możemy się jednakże sugerować jedynie fotografiami z ogłoszenia. Bezwzględnie powinniśmy umówić się z właścicielem i zobaczyć lokal. Nie bójmy się zadawać pytań i starannie oglądajmy pomieszczenie. Nie zapominajmy, że kupno takiego pomieszczenia to inwestycja na wiele lat i mamy prawo mieć gwarancję, że dokonujemy mądrego zakupu.

Budynki

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zrażajmy się także proponowaną ceną – zazwyczaj właściciele są skłonni do ustępstw.

Jeśli chcesz poznać więcej, to przeczytaj istotne informacje. Są one na kolejnej stronie, którą opracowaliśmy pod tym linkiem.

Nie warto również zniechęcać się wstępnymi niepowodzeniami. Zainteresowanie lokalami użytkowymi jest ogromne, ale także ich podaż. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce internetowej którąś z sekwencji „lokale użytkowe Warszawa”, „lokale użytkowe na sprzedaż Warszawa”, albo„lokal użytkowy Warszawa”, żeby upewnić się, jak duży jest to rynek.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,