Działania dezynsekcji ziarna

Różnice w metodach gazowania zboża powiązane są ze swoistością pomieszczenia w jakim ma być prowadzona dezynsekcja. Bazą skutecznego zabiegu fumigacji jest hermetyczna budowla, jaka zagwarantuje utrzymanie zalecanego stężenia gazu poprzez odpowiednio długi okres.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Dla fosforowodoru szczelność budynku jest wyjątkowo ważna, bowiem gaz ten ulatnia się łatwiej oraz szybciej niż inne fumiganty.

Masz wrażenie, że pokrewne materiały wyjaśnią Ci bardziej tę sprawę? Jeśli tak sądzisz, zobacz w tekście inny tego rodzaju punkt widzenia.

Standardową szczelność, w czasie zabiegu gazowanie zboża tym specyfikiem, zapewniają budowle które po uszczelnieniu wytrzymują nadwyżkę ciśnienia wewnętrznego od pięćset Pa do 250 Pa przez przynajmniej 5 minut po wypełnieniu ich ziarnem. W wypadku fosforowodoru ważnym jest utrzymanie jednorodnego stężenia przez dostatecznie długi czas dla wyeliminowania wszystkich insektów. Celem fumigacji musi być zupełne zwalczenie wszystkich stadiów szkodników magazynowych każdego owada tak ażeby nie mogła powstać u nich wytrzymałość na fumiganty.

Turcja

Autor: Grzegorz Jereczek
Źródło: http://www.flickr.com

Fumigacja zboża w elewatorach.

Intryguje Cię, co to są moje źródła? Jeżeli tak, to powinieneś kliknąć w poniższy link i pod nim znajdziesz wiele ciekawych informacji na ten temat.

W metodzie tejże specyfik do gazowania zboża wykorzystywany jest na ziarenka, a więc musi być równomiernie mieszany. Ów sposób zwalczania jest często stosowany w przypadku, gdy porażenie insektami obejmuje całkowitą objętość ziaren, bądź jeżeli jest dostęp do strumienia ziarna w toku napełniania elewatora bądź przenoszenia ziaren z jednego elewatora do drugiego.

Kiedy zboże jest gazowane w małej, ograniczonej przestrzeni czy w cieniutkiej warstwie na powierzchni, stężenie fosforowodoru może przekraczać 2% objętości powietrza. Jednostka udająca się do wnętrza powinna być wyekwipowana w przewód powietrzny.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,