Wybieramy żyrandol do salonu

Nawet jeżeli wierzymy przede wszystkim w swój smak, chcemy, aby nasi goście docenili trud, jaki włożyliśmy w planowanie wystroju i oświetlenia salonu. Dlatego decyzje dotyczące kupna takich elementów wystroju salonu jak meble, dywany czy żyrandol podejmujemy zwykle powoli i w sposób przemyślany. Co wtedy, jeśli nie mamy pomysłu, jakie lampy do salonu będą się najlepiej nadawały do naszego wnętrza?

Jak wybrać żyrandol, lampy podłogowe i kinkiety kryształowe – , które podkreślą walory pokoju i go ozdobią? Czy są jakieś przystępne zasady, dzięki którym oświetlenie do salonu będzie zawsze dobre?Oświetlenie salonu dobrane przez znawcę

Zazwyczaj, kiedy nie czujesz się śmiało na danym gruncie – podobnie jest w przypadku projektu oświetlenia mieszkania – warto jest poprosić o pomoc fachowca. Lampy do salonu, zwłaszcza gdy ich koszt jest spory (patrz kryształy, w tym kryształowe lampy podłogowe, kryształowe żyrandole lub lampy wiszące z kryształów), można dopasować przy udziale architekta wnętrz. Wybierając lampyoświetlenie do salonu można też poprosić o pomoc pracownika sklepu z oświetleniem lub napisać maila do działu pomocy sklepu internetowego z lampami.

żyrandol

Autor: Toshiyuki IMAI
Źródło: http://www.flickr.com

przypuszczalnie doradzi on, że w naszym przypadku lampa wisząca będzie znacznie lepsza niż plafon. Pomoże też wybrać żyrandol, który nie przyćmi nawet niewielkiego wnętrza, a nawet sprawi, że nasz salon będzie wyglądał na większy.Lampy do salonu, które pokochaliście

Jak wybrnąć z sytuacji, w której serce skradły Wam na przykład lampki nocne do salonu – zestaw żyrandol plus lampy podłogowe, choć mieszkacie w kawalerce? W przypadku oświetlenia jego funkcjonalność jest tak samo ważna, jak również, czy przypada nam do gustu.

Nie zastanawiaj się – w poszukiwaniu ciekawego Cię wpisu kontynuuj klikanie (https://raj-international.net/instalacje-hydrantowe/) w następne linki. W końcu zapewne odnajdziesz coś fajnego.

Ascetyczny żyrandol łączący metal i szkło na pewno nie oczaruje miłośnika opraw typu stylowe lampy wiszące, które dodają wnętrzu domowej atmosfery ciepła. Dlatego, gdy specjalista od doboru oświetlenia proponuje Ci lampy, które na ogół nie są w twoim guście, warto szukać rozwiązania pośredniego. Kryształy w małym wnętrzu to zresztą wcale nie taki zły pomysł, pod warunkiem, że kryształowy żyrandol nie zajmuje całego pokoju. Jednakże taka kryształowa lampa zarówno wisząca jak i podłogowa może idealnie pasować do naszego niewielkiego wnętrza.Kilka żelaznych zasad doboru oświetlenia salonu

Aby wydobyć z naszego salonu wszystko, co najładniejsze oraz najlepsze, dobierajmy lampy do salonu, mając na uwadze jego wielkość, wysokość sufitu oraz intensywność światła dziennego. Gdy nasz salon znajduje się od strony południa, przez większość dnia będzie w nim wówczas jasno i być może plafony lub lampy wiszące w ramach górnego oświetlenia w całkowicie wystarczą. Mogą do nich dołączyć wówczas lampy podłogowe lub kinkiety. Salon północny aż prosi się o spory żyrandol lub lampy kryształowe, które dobrze rozpraszają światło i rozjaśniają nawet najciemniejsze wnętrze. Biorąc pod uwagę małe pomieszczenia dobrze jest pomyśleć o dużym lustrze na ścianie i umieścić w pobliżu oprawę typu lampa wisząca, która ponadto optycznie powiększy pomieszczenie. Z kolei rada na niski sufit to oświetlenie kuchenne podszafkowe – skierowane w górę, które dają wyobrażenie, że ściany są nieco wyższe niż w rzeczywistości.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,