Jak dokładnie są nagrywane utwory muzyczne, podstawowe wyposażenie dobrego studia nagraniowego.

Muzyka jest z nami na każdym kroku, w praktyce obecna jest ona w zasadzie wszędzie. Można zresztą przyglądnąć się spacerującym obok ludziom, duża ich część będzie miała na głowie słuchawki i czegoś słucha. Muzyka używana jest także komercyjnie, przykładowo w spotach promocyjnych oraz reklamowych.

Fabryka Dźwiękuff

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak o ile wszyscy muzyki słuchają, to mało kto tak naprawdę wie, jak muzyka jest tworzona do postaci, jaką słyszymy na co dzień w telewizji albo radiu. Okazuje się, że ogromna większość utworów muzycznych powstaje w profesjonalnych studiach nagrań, to znaczy w odpowiedni sposób wyposażonych miejscach, w których się je nagrywa. Tu wiele osób przypomni sobie ogromny stół z ogromną ilością gałek a także muzyków ze słuchawkami na uszach, grających swój utwór. I faktycznie właśnie tak wygląda studio nagrań, choć w tych prawdziwych może być znacznie więcej sprzętu oraz personelu obsługującego. I jest to sprzęt naprawdę bardzo profesjonalny, dzięki któremu nagrywać się da ścieżki dźwiękowe z najwyższą jakością.

Profesjonalne studia nagrań składa się z paru pomieszczeń. Podstawowym z nich jest reżyserka, w niej właśnie znajdują się wszystkie urządzenia do miksowania, nagrywania i obrabiania dźwięku. Zaliczają się do nich rejestratory, mikrofony, equalizery, miksery oraz wzmacniacze, każde jest obsługiwane przez doświadczonych specjalistów.

Jeżeli poszukujesz fascynujących wiadomości na przedstawiany temat, to pomoże Ci ta optymalna strona (https://www.lemans.pl/cennik/), na której znajdziesz wiadomości, które Cię zaintrygują.

Kolejnym bardzo ważnym pomieszczeniem jest sala nagrań.

Powinna ona być dobrze odizolowana od zewnętrznych warunków, przez co dźwięki z otoczenia nie będą przeszkadzać muzykom, najczęściej izolacja jej obejmuje nie tylko ściany ale także podłogę i sufit. W lepszych studiach nagrań reżyserka będzie oddzielona od sali nagrań oknem, dzięki czemu głos przedostaje się przede wszystkim do urządzeń nagrywających a nie rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Jeżeli zagwarantuje się to wszystko, to z pewnością wszystkie albumy i single z Fabryki Dźwiękuff będą dobrze nagrane, a artyści, jacy zdecydują się skorzystać z takiego studia będą w pełni zadowoleni ze współpracy.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,