Zimowe na letnie, czy może czas zmienić opony na nowe

W obecnych czasach posiadanie dwóch kompletów ogumienia (a coraz to częściej dwóch kompletów kół) jest coraz to bardziej popularne. I świadomość nasza jest w tym względzie większa, a i producenci opon zmodyfikowali swe wyroby pod takowym kątem. Nie będziemy w tym artykule mówić o wymianie opon z zimowych na letnie, czy odwrotnie, a o wypadkach, gdy należy bądź dobrze jest przemyśleć wymianę opon na nowe opony. Te wypadki to przebicie opony. Częstą tego przyczyną jest kolec w oponie.

opony samochodowe

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne opony są niezwykle mocne. Kiedy ostatnio zmieniałeś koło? Dawno czy wcale, nie prawda? To z tej przyczyny gros wytwórców zamienia w nowiusieńkich wozach koło rezerwowe na komplet do reperacji. Gdy jednak przekłujesz oponę nie ominie cię jej reperacja czy wymiana. Zdołamy to uczynić w specjalnym serwisie wymiany opon. (opony 4×4) Fachowiec oceni, czy opona kwalifikuje się do reperacji czy wymiany. Przy koniecznej wymianie proponowana jest dla komfortu jak też bezpieczeństwa jazdy wymiana obydwu opon na tej samej osi.

Kolejnym takowym przypadkiem jest zużycie bieżnika. Skontrolowanie stanu zużycia bieżnika opon jest rutynową czynnością w trakcie okresowych przeglądów pojazdu w serwisie.

Innym takim przypadkiem są opony ze zmianami starzeniowymi. Guma opon z racji upływu czasu ulega przemianom zmęczeniowym. Zmiany te mogą objawiać się szczelinami oraz odkształceniami na zewnętrznych obszarach opony. Znaczne przemiany zmęczeniowe mogą osłabiać przyleganie opon. Fabrykanci opon polecają, żeby po pięciu latach użytkowania poddawać opony regularnej kontroli co najmniej jeden raz w roku. Według producentów, opony używane przez co najmniej osiem lat od daty wyprodukowania winny być obowiązkowo wymienione na nowe opony, nawet gdy przedstawiają się nieźle. Poleca się ich wymianę na nowe opony maksymalnie po 8 latach eksploatacji wychodząc z słusznego założenia, że gumy bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo nasze oraz osób z nami podróżujących, a pośrednio też pozostałych użytkowników dróg. Autor:

opony Pirelli

Autor: Automobile Italia
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy że wszystkie koła (opony poznań) samochodu powinny zostać wyposażone w ogumienie tego samego wariantu. Tylko wtenczas można liczyć na najlepsze osiągi. Ogromnie jest ważne, by dopasować najlepsze opony do swego samochodu.

Kliknij ten odnośnik i przeczytaj poza tym więcej szczegółów w treści (https://www.arapneumatik.pl/p-203-zawory-elektropneumatyczne-do-pn100-edb) – one też poszerzą Twoją wiedzę na rozpatrywany tu problem.

Dobrze jest skorzystać z rad fachowców.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,