Schody marzeń. Jeśli masz piękny dom musisz zatroszczyć się również o wygląd swojego tarasu.

Wiele osób chce mieć dom z ogrodem. Z jakiego powodu? Ponieważ możemy każdego letniego ranka delektować się kawą na swym tarasie. Zobacz, w jaki sposób możesz zadbać
o swój taras.

Schody kręcone

Źródło: www.zlem.pl

Taras – idealne miejsce spotkań i relaksu

Taras, to szczególne miejsce w Twoim domu. Na tarasie rozpoczynasz swój udany dzień z kubkiem dobrej kawy. Taras to przedsionek ogrodu, który w letnie dni zachęca swoją urodą. Jeśli Twój taras jest prawidłowo zaprojektowany stanowi harmonijne połączenie domu z ogrodem. Dodatkowo podstawowym elementem konstrukcji tarasu są schody. Dowiedz się jakie schody tarasowe możesz mieć w swoim domu.

Schody tarasowe z kostki brukowej

Kostka brukowa jest świetnym materiałem do budowy schodów zewnętrznych. Stanowi dobrą alternatywę dla gresowych i klinkierowych płytek. Ponadto jeżeli w odpowiedni sposób użyjemy kostkę brukową na schodach, alejkach oraz podjeździe, uzyskamy znakomitą aranżację, która będzie ozdobą naszego domu i sprawi, iż będzie się on wyróżniał pośród innych domów.

W jaki sposób zbudować genialne schody?

Pracę nad tarasem zaczynamy od przeanalizowania gruntu, na którym został postawiony nasz dom (dalsze informacje). To szalenie istotna sprawa. Każdy profesjonalista, któremu powierzymy budowę schodów zewnętrznych musi posiadać informacje o jakości gleby.z jakiego względu? Bo liche podłoże trzeba będzie w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Dzięki takiemu podejściu do tematu unikniemy pojawiających się kłopotów z obniżaniem się gruntu, czy z wysokim poziomem wód gruntowych. Jeżeli grunt na którym postawiliśmy nasz dom jest dobrej jakości, możemy być spokojni o efekty pracy ekipy remontowej.

By wykonać schody zewnętrzne korzystamy z elementów brzegowych i kostki. Dobrze jest do budowy schodów identyczną kostkę, która jest na ścieżkach w naszym ogrodzie. Kolejnym posunięciem jest wybranie ziemi, tzw. humusu, z miejsca, w którym postawimy nasze schody. Następnie fachowcy robią zasyp piaskowo-cementowy. Jeśli nasz grunt jest złej jakości, będziemy musieli go utwardzić. Do tgrunt – (mój link)elu należy użyć suchego betonu albo zasypki cementowej. Bardzo istotną sprawą jest profesjonalne zwymiarowanie stopni. Trzeba ustawić odpowiednie spadki. Ilość stopni jest zależna od różnicy wysokości występującejmiędzy tarasem, a poziomem ogrodu. Ekipa remontowa musi ustalić także głębokość stopnia. Gdy zna powyższe parametry może zacząć osadzać elementy brzegowe. W trakcie wykonywania tej czynności należy skorzystać z poziomicy i metrówki. Dlaczego? Dzięki dokładnym pomiarom, będziemy wiedzieć, że każdy element ma swoje miejsce. Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności zaczyna się układanie kostki brukowej. Kostkę brukową zazwyczaj mocujemy przy użyciu gumowego młotka. Jeżeli mamy jasne kostki, powinniśmy użyć młotka białego lub bezbarwnego.

okrągłe schody

Autor: Yann Caradec
Źródło: http://www.flickr.com

Czy należy wykonawstwo schodów powierzyć profesjonalnym fachowcom?

Wszystko zależy od środków, jakimi dysponujemy. Dobrze jest wynająć ekipę fachowców. Dlaczego? Mamy pewność, że prace przebiegną pomyślnie. Warto wiedzieć, że znane firmy budowlane na swoich stronach umieszczają porady, przykładem jest firma Libet. Przed zatrudnieniem ekipy powinniśmy zdobyć elementarną wiedzę z zakresu wykonywanych prac, byśmy byli w stanie kontrolować robotników. No, chyba, że oddamy nasz dom w ręce sprawdzonych fachowców, przykładowo z firmy Libet, i będziemy mogli spać spokojnie.