W jaki sposób należycie zareagować kiedy jest się uczestnikiem wypadku i życie poszkodowanego jest zagrożone

Niepomyślnie bywa, że jesteśmy świadkami niebezpiecznego wypadku w czasie, którego jakaś osoba odnosi uszczerbek na zdrowiu. Brak reakcji z naszej strony jest nie tylko nieetyczny ale także na bakier z prawem. Tak więc każdy człowiek ma obowiązek mieć odpowiednią wiedzę na temat tego jak należy zareagować w takiej sytuacji. Pierwszym i najistotniejszym krokiem aby pierwsza pomoc przedmedyczna przebiegła prawidłowo jest dowiedzenie się czy nic nam nie zagraża. Przy katastrofa komunikacyjnych bardzo groźne może być spotkanie ognia i benzyny, zerwana trakcja wysokiego napięcia, a także ruch drogowy.

wypadek

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego czy jest możliwość dostania się w pobliże potrzebującego czy jej nie ma należy niezwłocznie wezwać pomoc. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma przy sobie telefon komórkowy, nawet jeżeli nie ma karty sim wewnątrz można zadzwonić pod numer alarmowy 112 – zaznaczam, że należy wtedy spokojnie udzielić wszystkich potrzebnych informacji pracownikowi dyspozytorni. Być może na tym etapie, dyspozytor wyda konkretne zalecenia, dokładne stosowanie się do nich może uratować życie.

Następną czynnością podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest zbadanie stanu ofiary, ważne jest wtedy wszystko od naszego ogólnego wrażenia do tego co zgłasza ofiara wypadku. Jeżeli osoba jest przytomna należy zapytać o wszelkie dolegliwości. () Kolejnym istotnym etapem aby pierwsza pomoc przedmedyczna była udzielona poprawnie jest pozyskanie informacji o zażywanych przez poszkodowanego lekach, środkach odurzających, alergiach, chorobach oraz czy pamięta wypadek (dowiedz się jak to zrobić).

Czy wiesz, że łatwo możesz pogłębić zakres swojej wiedzy związanej z przedstawianym tematem? Zwyczajnie kliknij ten link oraz zobacz tekst!

Wszystkie z tych informacji ma niezwykle istotne znaczenie dla pracowników pogotowia ratunkowego. Następnym etapem udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej jest opatrzenie ran.

Trzeba pamiętać o tym aby założyć rękawiczki – bez nich niebezpiecznym jest dotykanie ofiary. Następnie w miejscach ran należy przyłożyć jałowe opatrunki. W przypadku poparzeń zabezpieczyć miejsce w taki sposób aby nie było nastawione na żadne czynniki drażniące ale nie wolno dotykać, opatrywać ani korzystać z żadnych leków. Lekarze wskazują także, że jest zakazane usuwanie ciał obcych z organizmu poszkodowanego. W przypadku złamań, o ile to wykonalne, należy przywiązać ze sobą dwa sąsiednie stawy (np. związać ze sobą dwie nogi w kolanach). Jeżeli ofiara nie wykazuje oznak życia należy przejść do masażu serca oraz co istotne nie jest wskazane zastosowanie sztucznego oddychania.

Z pewnością zaciekawi Cię ta oryginalna treść (https://sosushi.pl/restauracja-sushi-rokietnica) na ten wątek, więc nie zwlekaj – kliknij tutaj i zobacz szczegóły na ten temat!

Masaż serca wykonywać do momentu przyjazdu karetki. Pierwsza pomoc przedmedyczna niejednokrotnie ocaliła komuś życie.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,