Nowe trendy na rynku klimatyzacji czyli dlaczego urządzenia klimatyzacyjne typu split są obecnie tak popularne.

Minione lata przyniosły bardzo duży wzrost popularności klimatyzatorów. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest znaczna obniżka cen sprzętu, przez co klimatyzatory zaczęły być dostępne dużo szerszej grupie odbiorców. Na rynku pojawiły się również niewielkie, przenośne sprzęty, łatwe do montażu i tanie w serwisie, na jakie stać przeciętnego Kowalskiego.

montaż klimatyzacji

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Także wiele firm dostrzega już zalety urządzeń klimatyzacyjnych, dzięki nim w miejscu pracy nie ma większego problemu z upałami, a załoga znacznie wydajniej pracuje w letnim okresie. Dużym zainteresowaniem wśród klientów w szczególności się cieszą klimatyzatory typu. Składają się one z dwóch podstawowych elementów, czyli skraplacza oraz parownika, połączonych ze sobą dwoma miedzianymi przewodami i kablem elektrycznym. We wnętrzu klimatyzowanego pomieszczenia montuje się parownik, i to właśnie on odpowiada za ochładzanie powietrza. Kolejny element klimatyzatora, to znaczy skraplacz, umieszczony jest na zewnątrz pomieszczeń, co dla niektórych osób może być jednak pewną niedogodnością.

zamontowana klimatyzacja

Autor: Mike Prosser
Źródło: http://www.flickr.com

Następną zaletą tego typu układów klimatyzacji jest prosty montaż. Jeżeli nie ma jakiś niestandardowych sytuacji, to przeciętny montaż klimatyzatora split powinien zająć nie więcej niż jeden dzień roboczy – jeśli układ rurek nie będzie skomplikowany, to dobra ekipa powinna sobie z tym poradzić nawet w kilka godziny.

Podoba Ci się tego rodzaju artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna monitoring gdynia też z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Ważną sprawą jest wybranie odpowiednich miejsc na parownik i skraplacz. Jednostka wewnętrzna powinna być umieszczona w niezbyt słonecznym miejscu, tak aby strumień wylatującego powietrza nie przeszkadzał tym, którzy przebywają w pomieszczeniu.

Z kolei parownik należy zamontować w takim miejscu, aby nie przeszkadzał sąsiadom, zwierzętom i roślinom. Po montażu klimatyzatora niezbędne będą systematyczne serwisy instalacji.http://aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-nascienne (sprawdź ofertę)Specjaliści polecają, żeby takiego przeglądu dokonywać co najmniej raz na rok, mierzy się wtedy ciśnienie w urządzeniu i czyści zestaw filtrów. Przez to cieszyć się będzie można jego długą, bezawaryjną pracą przez wiele kolejnych lat.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,