Projektujemy własną wizytówkę

W erze społeczeństwa przedsiębiorczego większość ludzi posiada swe wizytówki. Bilet wizytowy pomaga nawiązać nam kontakt z nabywcą oraz jest niezłym sposobem na zareklamowanie siebie. Jest wiele firm, które oferują projektowanie oraz wydruk wizytówek. Co, kiedy potrzebujemy opracować własną wizytówkę na własną rękę? Poniżej znajdziesz parę wskazówek.

Wizytówka

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze musisz rozważyć w jaki sposób twoja wizytówka ma wyglądać. Najodpowiedniej narysować mały szkic na papierze. Dobrze jest wziąć pod uwagę wymiar wizytówek (muszą być one nie zbyt małe jak też nie za duże – najpoprawniej około 5cm x 9cm. Wówczas wizytówka będzie wyrazista i przejrzysta). Weź pod uwagę też co na owej wizytówce winno się znaleźć. Zazwyczaj jest to nazwa jednostki na górze, pod nią imię nazwisko jak też telefon przedsiębiorcy (ewentualnie fax jak też adres e-mail). Na wizytówce można napomknąć krótko czym firma się trudni (przykładowo wizytówki taxi). Tenże zabieg pomoże w szybkiej identyfikacji przedsiębiorstwa, albowiem sama nazwa nie za każdym razem wskazuje na to, czym przedsiębiorstwo się trudni.

Gdy masz już skończony plan na papierze, czas przystąpić do roboty. W programie graficznym odszukaj Plik -> Nowy. W rozmiarach pliku wbij standardowy wymiar wizytówki.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to sprawdź szczegóły, które też są na opisywany temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

W ten sposób powstałemu nowemu plikowi przydajemy odcień (dobieramy z zakładki Próbki). Wizytówce można nadać też fakturę używając kolejnej zakładki Style (zakładka dostępna w pobliżu zakładki Próbki). Miej na uwadze, ażeby nie zamieszczać na wizytówce natłoku danych- zamieszczaj wyłącznie rzeczy najistotniejsze. Po skończonej pracy nad warstwą kolorystyczną trzeba dodać tekst. (przykładowo wizytówka adwokat). Narzędzie obsługujące dodawanie tekstu znajduje się w gamie narzędzi po lewej stronie. Możemy manipulować czcionkę, zabarwieniem czcionki w dowolny sposób zależnie od naszych preferencji.

Jeśli potrzebujesz wydrukować swą wizytówkę, pamiętaj, że najlepiej, by po drugiej stronie biletu wizytowego zostawić czyste pole bez napisu (wypełnione tylko kolorem).

Poszukujesz uzupełniających informacji na prezentowany tu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

Natłok napisów może czynić złe wrażenie. Wizytówki wydrukuj na papierze o dużej gramaturze – będą bardziej wygodne w użytkowaniu. Istotne jest, ażeby nie dodawać zbyt wielu efektów graficznych, jako że może to odciągać uwagę od rzeczywistego przekazu wizytówki. A jeśli pragniesz oddać cały proces profesjonalistom, wybierz wizytówek dla adowokatów i nie tylko.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , ,