Nowa generacja kotłów CO

Wybór odpowiedniego rodzaju ogrzewania domu zależy od wielu czynników. Ze względu na uzyskiwany komfort cieplny, w takich miejscach jak hol, łazienka, kuchnia czy nawet salon częstym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrzewania podłogowego. Dzięki umieszczonym w posadzce przewodom grzewczym energia z kotła rozprowadzana jest równomiernie na całej powierzchni podłogi.

Ogrzewanie podłogowe

Autor: DEVI, Grupa Danfoss
Źródło: DEVI, Grupa Danfoss
Kotły Eko-Komfort przy zastosowaniu zaworu czterodrogowego z siłownikiem i czujnikiem powrotu pozwalają na zasilenie układu ogrzewania podłogowego odpowiednią ilością energii. Spełnienie tych warunków pozwala na uzyskanie bezawaryjnego i trwałego systemu ogrzewania. Alternatywą może być kocioł tłokowy dostępny na . W czasie montażu instalacji podłogowej ważne jest uwzględnienie kilku elementów. Jednym z nich jest sposób ułożenia rur grzewczych oraz zastosowany rozstaw. Przed przystąpieniem do prac należy zaplanować, jakim materiałem zostanie wykończona podłoga, np. płytkami ceramicznymi czy też panelami podłogowymi. Informacje te, wraz z określeniem powierzchni pomieszczenia pomagają ocenić, jaka ma być odległość pomiędzy rurkami.

Najlepszym sposobem rozłożenia rur jest układ ślimakowy, gdzie naprzemienne ułożone są przewody zasilania oraz powrotu do kotła. Dzięki takiej konfiguracji uzyskiwane jest bardzo równomierne rozprowadzanie ciepła. Innym, nie mniej ważnym elementem wykonania instalacji jest wysokość temperatury wody dostarczanej do pętli. Przy wykorzystaniu rozdzielaczy z układem mieszającym temperatura zostaje zachowana na właściwym poziomie.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest naprawdę rzetelna oferta, odnosząca się do wartościowych artykułów. Zapoznaj się z nią teraz.

W ten sposób chronimy zarówno sam układ pętli, jak również podłoga, która mogłaby ulec zniszczeniu. Do regulacji temperatury w pomieszczeniach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe można wykorzystać sterownik RecalArt A3000R6. Podłączony do niego siłownik zamontowany (oraz ceramiczna grzałka z centro-therm.pl/) na zaworze przy rozdzielaczu pozwala na dokładne sterowanie temperaturą pomieszczenia.

Udogodnieniem oferowanym przez ogrzewanie podłogowe jest możliwość wykorzystania funkcji pogodowej.

Jeżeli chcesz pogłębić temat, to zachęcamy Cię do przeczytania artykułu, który znajduje się pod zamieszczonym linkiem. Tam zawsze zamieszczana jest bieżąca publikacja (http://www.zstgroup.pl/?page_id=17).

Uaktywnia się tylko wtedy, gdy do sterownika podłączony jest zewnętrzny czujnik. Podczas uruchamiania systemu dostępnych jest do wyboru kilka opcji grzania, które można odpowiednio dopasować do strat ciepła w pomieszczeniu (straty ciepła określa się biorąc pod uwagę stan okien, ocieplenie zewnętrzne ścian pomieszczenia oraz stropu). Na podstawie wybranego numeru charakterystyki wykresu regulacyjnego urządzenie wyznacza temperaturę wody c. o., która zapewnia utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo, w przypadku zainstalowania czujnika temperatury pomieszczenia, regulator automatycznie poprawi ewentualne błędy w doborze charakterystyki.

Kategoria: Bez kategorii