Porotherm dryfix perfekcyjny do budowy budynków

To, ile czasu minie od zaczęcia budowy do szczęśliwego zasiedlenia domu zależy w dużej mierze od tworzyw, z jakich zdecydujemy się budować. Dzięki murowaniu w systemie porotherm dryfix można zaoszczędzić do kilku tygodni pracy. Ceramika budowlana to materiał, który był wykorzystywany prawie od samego początku istnienia dziedzictwa kulturowego.

system budowlany porotherm dryfix

Autor: Salvador Drusin
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie najlepiej zaawansowaną technologicznie nowinką jest porotherm dryfix – serwis konserwacja techniczna budynków www. System porotherm dryfix oparty jest na pustakach poryzowanych, wewnątrz których zlokalizowane są specjalnie zaprojektowane układy drążeń. Malutkie puste przestrzenie sprawiają, że są świetnymi izolatorami cieplnymi. Cegły w systemie porotherm dryfix, połączane są specjalistyczną zaprawą w piance, która jako pierwsza w Polsce uzyskała certyfikat ITB. Zaprawa dryfix sprzedawana jest w zestawie z cegłami, więc nie musisz martwić się o jej oddzielny zakup czy też dobieranie odpowiedniej ilości zaprawy.

Ściana na zaprawie dryfic osiąga pełnię wytrzymałości po 2 dobach Po tym okresie można ją swobodnie obciążać. To dzięki małej ilości wody, która znajduje się w murze wykonanym w systemie cienkospoinowym. Pustaki nie przesuwają się względem siebie i od momentu ich ułożenia stanowią w pełni stabilną konstrukcję. Mur na tradycyjnej zaprawie osiąga pełną wytrzymałość dopiero po 28 dniach i dopiero po tym czasie zalecane jest jego obciążanie. Kluczowymi atutami porotherm dryfix jest: wydłużenie sezonu budowlanego – możliwość murowania również w zimie (do temperatury -5°C); dostateczna ochrona cieplna – za sprawą eliminacji mostków termicznych w spoinach pionowych i poziomych; czyste murowanie – mało prac porządkowych (brak narzędzi do rozrabiania, nakładania i mieszania zaprawy); niezwykła wytrzymałość ściany – mur wykonany na zaprawie porotherm dryfix szybko uzyskuje deklarowane parametry wytrzymałościowe; estetyka ściany – czysty mur po wykonaniu – brak widocznych spoin, optymalny podkład pod tynk.

budowa domu
Szeroki asortyment cegieł porotherm dryfix pozwala na wybudowanie ścian jednowarstwowych, ścian na zewnątrz z dociepleniem, ścian wewnętrznych nośnych, działowych i osłonowych. Pustak ceramiczny porotherm dryfix to więc doskonały produkt przeznaczony do budowania ścian zewnętrznych z dociepleniem oraz ścian wewnętrznych nośnych. Pustaki porotherm dryfix charakteryzują specjalnie szlifowane powierzchnie poziome, do łączenia których używa się suchą zaprawę dryfix w cenie pustaka. Podstawową zaletą jej używania jest sucha ściana zaraz po wybudowaniu oraz brak mostków izolacyjnych w miejscach zaprawy.Budowa w systemie porotherm dryfix jest niezwykle szybkie i łatwe, zapewnia nawet połowę oszczędność czasu w stosunku do tradycyjnych metod murowania. Dodatkowo zaprawa Dryfix dostarczana jest gratis w odpowiedniej ilości do zakupionych pustaków co jeszcze bardziej obniża koszty budowy. W każdym czasie profesjonalną radą oraz szkoleniem ekipy murarskiej – służą nasi doradcy techniczni
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,