Czy mediacja może naprawić związek – w jakiej sytuacji ma ona szanse na powodzenie?

Gdy ciągłe spory i kłótnie rujnują związek, a na całej sytuacji najmocniej cierpią dzieci, każdy sposób jest dobry, by ratować relacje. Ostatnio coraz większym powodzeniem cieszą się najróżniejsze formy terapii i mediacji małżeńskiej. Ale czy są one skuteczne i czy dobrze jest je wykorzystać?

Jak pracuje terapeuta?

Kryzysy w związku mogą posiadać najróżniejsze podstawy. Czasem chodzi tam tylko i wyłącznie o brak chęci do wysłuchania drugiej osoby i uwzględniania jej potrzeb. W tym wypadku terapia małżeńska jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem. Terapeuta, jako osoba całkowicie postronna powinien szybko spostrzec, w czym tkwi problem, i przedstawić nam rozwiązanie, które będzie najwłaściwsze dla obu współmałżonków. Kluczowe jest to, że terapeuta jest bezstronny i żąda dokładnie takiego samego wysiłku od obu partnerów, co sprawia, że oboje muszą działać nad naprawieniem wzajemnych relacji ( Jakubowska – psycholog warszawa ).

Gdzie poszukiwać rady?

psycholog

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli interesuje nas fachowy psycholog Warszawa – jak i każde większe miasto – dysponuje wieloma gabinetami, które mają kwalifikacje, by zająć się naszym związkiem.

Nasz tekst jest naprawdę ciekawy? Wierzymy zatem, że spodoba Ci się również moja strona internetowa (http://ekotur.wroclaw.pl/), na której umieściliśmy masę dodatkowych szczegółów.

Czym trzeba jednakże się sugerować, wybierając odpowiedniego specjalistę? W głównej mierze musimy się zastanowić, czy dany mediator wydaje nam się godny zaufania – terapia małżeńska zasadza się na szczerej rozmowie o najbardziej skrywanych obawach czy wymaganiach każdego z małżonków, a mówienie takich szczegółów obcym człowieku wymaga ogromnego zaufania.

Czy warto wybrać się na terapię dla par?

Terapia dla par to jedno z rozwiązań, które powinno zostać zaproponowane przez terapeutę. W tej sytuacji każda z leczonych z par dodatkowo zyskuje na obecności drugiej pary – pozwala to na zestawienie własnych konfliktów z innymi oraz na oglądanie postępów, które wykonuje towarzysząca para. Jeśli szukamy gabinetu, w którym przyjmuje preferujący tego typu rozwiązania psycholog Warszawa stanowi idealne miejsce.

Metoda ta jest bowiem całkiem popularna i często stosowana wśród specjalistów z branży, ze względu na liczne zalety dla obu biorących w niej udział par.

Odnajdziesz tu bez dwóch zdań szerokie opracowanie (https://www.podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-zabrze/) tego tematu, zatem warto je starannie przeczytać. Dowiesz się wtedy sporo wartościowych informacji.

Z tego też powodu bez problemu znajdziemy dobry gabinet terapeutyczny, który zaoferuje nam tego rodzaju leczenie.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,