Stylowy wygląd czy bezpieczeństwo? Dzisiaj nie trzeba już wybierać!

Przepisy dotyczące bezpieczeństwa są rygorystyczne szczególnie w przypadku budynków użyteczności publicznej, takich jak hotele, stołówki, supermarkety, teatry, urzędy czy szkoły. Wymogi nałożone na przedsiębiorców czy administrację przez państwo jasno określają, jak trzeba zaprojektować i zaopatrzyć konkretny gmach czy lokal, by mógł zacząć przyjmować gości czy petentów. Choć niektóre z tych obostrzeń można uznać za przesadzone, zawsze warto pamiętać iż, strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Rodzaje zabezpieczeń przeciwpożarowych w budynkach.

drzwi zamek

Autor: Jay Thompson
Źródło: http://www.flickr.com

Zabezpieczenia przeciwogniowe zazwyczaj dzielimy na: czynne i bierne. Pierwsze z nich mają nam pomóc zlokalizować, zasygnalizować i ugasić ewentualny ogień. Za zabezpieczenia czynne uznamy więc rozmaite gaśnice, hydranty i zraszacze.

Interesujący artykuł? Zatem kliknij w ten link i doczytaj (https://raj-international.net/dzwiekowe-systemy-ostrzegawcze/). Zapewne zainteresują Cię nowe treści o tej tematyce. Będzie nam miło, jeśli Ci się podoba.

Celem instalowania zabezpieczeń biernych jest z kolei działanie prewencyjne i minimalizowanie ewentualnych strat w przypadku powstania pożaru. Do tego grona należą wszelkie zabezpieczenia kabli, zabezpieczenia wentylacji czy wreszcie drzwi przeciwpożarowe.

Drzwi przeciwpożarowe – dlaczego są takie ważne?

O ile wspomniane w poprzednim akapicie zabezpieczenia wentylacji (wentylacja dolny śląsk) czy kabli elektrycznych nie mają większego wpływu na wygląd danego obiektu, o tyle drzwi przeciwpożarowe mogą się okazać prawdziwym problemem dekoratorów wnętrz. Są one bowiem znacznie grubsze i bardziej solidne niż zwyczajne drzwi drewniane. Ich rola jest jednak nie do przecenienia. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i wykorzystanej technologii drzwi przeciwpożarowe są w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia oraz dymu po pozostałych pomieszczeniach, co zdecydowanie upraszcza ewakuację z ogarniętego pożarem budynku i może przyczynić się do uratowania wielu ludzkich istnień. Ognioodporność poszczególnych modeli określa się przy pomocy specjalnych oznaczeń, na przykład drzwi EI30 powstrzymują ogień przed rozprzestrzenianiem się na 30 min – więcej o drzwiach ei30 od LupusFire.

Alians estetyki i bezpieczeństwa.

Na szczęście obecnie produkuje się także estetyczne drzwi przeciwpożarowe, które niewiele różnią się od stylowych drewnianych skrzydeł. Dzięki temu można montować je w miejscach użyteczności publicznej bez uszczerbku na ich wizerunku pożaru trzydzieści minut może mieć fundamentalne znaczenie dla naszego życia i dobytku – oferta LupusFire
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,