Który kupić? Oceń różnego gatunku klimatyzatory

Klimatyzacja coraz to nagminniej jest stosowana nie tylko w autach, lecz we każdego typu pomieszczeniach. Istnieją różnego gatunku klimatyzatory, zagwarantowane do przeróżnego użycia. Klimatyzatory ścienne są najpopularniejszymi jednostkami montowanymi w biurach, domach i mieszkaniach.

Urządzenia te znamionują się wyjątkową stylistyką, również są niezwykle interesujące cenowo. Ich praca jest w pełni zautomatyzowana, a sterowanie odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota. Można zamontować klimatyzatory z samym chłodzeniem, bądź z chłodzeniem i ogrzewaniem- sprawdź. Te z pompą ciepła zapewniają automatyczną pracę od schładzania do ogrzewania. Walory owego typu klimatyzatorów to wysoka sprawność i ekonomiczność w użytkowaniu, cicha praca i energooszczędność.

Klimatyzatory LG Art Cool Galeria

Autor: LG Electronics Polska Sp. z o. o
Źródło: LG Electronics Polska Sp. z o. o.

Można też zastosować montaż klimatyzacji kasetonowej. Jest możliwość je zamontować w miejscach o obszernych nawierzchniach- tutaj, również wysokich wymaganiach architektonicznych, centra handlowe, restauracje, urzędy, hotele, sklepy, aule konferencyjne. Mają paru kierunkowy nawiew i jest w pełni automatyczna.

Klimatyzatory gatunku multisplit to takie, w których jednostka zewnętrzna jest podłączona do 2, bądź 5 jednostek wewnętrznych, z których jakakolwiek ma możliwość pracować niezależnie. Podłączenie do jednego agregatu paru urządzeń wewnętrznych, daje możność osobnego chłodzenia, bądź ogrzewania poszczególnych pomieszczeń, co wiąże się ze znacznymi oszczędnościami energii elektrycznej. System ten umożliwia dobór jednostek o wielorakiej mocy i parametrach. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie przy klimatyzowaniu kilku pomieszczeń biurowych, mieszkalnych, czy też dużych obiektów.

Teraz większość wytwórców ma w swojej ofercie klimatyzatory rodzaju split, które zdołają pracować w trybie chłodzenia, grzania, bądź filtracji pomieszczeń. Przebieg ogrzewania realizowany jest przez pompę ciepła. By zapewnić poprawną pracę owego typu urządzeń, nieodzowny jest prawidłowy dobór mocy i typu jednostki wewnętrznej, dokładny i zgodny montaż klimatyzacji, również należyta konserwacja. Montaż klimatyzatorów musi być wykonywany przez wyszkolony personel.