Niedrogi fortel na serwer w firmie

Dzisiaj prawie każda jednostka działające w internecie ma przynajmniej stronę internetową czy chociaż jeden adres e-mail. Nierzadko przedsiębiorstwa dysponują własną wewnętrzną siecią. Żeby jednostka mogła istnieć w internecie niezbędne jest oprzyrządowanie takie jak serwer oraz software a poza tym potrzebny jest człowiek który będzie potrafił całość obsłużyć. Czyli trzeba zatrudnić komputerowca. Dla serwera potrzebne jest także pomieszczenie. Serwer albowiem to nic innego jak elektroniczna maszyna cyfrowa która łączy pozostałe w całość. Jednak niewielkie zakłady nie zawsze stać na takowe koszty.

PRIMERGY BX900 S1

Autor: Fujitsu
Źródło: Fujitsu

Dziś nie ma już przeszkód aby nawet mała jednostka posiadała własny serwer. Z pomocą bowiem nadchodzi hosting w chmurze. To usługa (burzenie budynków) polegająca na udzieleniu miejsca na serwerze wirtualnym na niezbędne nam dane jak też usługi.

Jeśli zaintrygowały Cię treści w tym tekście, to wejdź w podany link oraz czytaj jeszcze szczegółowych szczegółów.

Można taki serwer spożytkować jako rezerwowy dysk na firmowe dane oraz usługę e-mail, a dodatkowo jako miejsce na serwis internetowy z którego nasi kontrahenci będą mogli dowiedzieć się jakie oferujemy usługi czy produkty.

Oprócz tego poszczególni pracownicy mogą bez przeszkód wymieniać pomiędzy sobą wszelakie dokumenty. Hosting w chmurze uwalnia nas także od potrzeby zatrudniania komputerowca, i – co ważkie – zorganizowania pomieszczenia na urządzenia niezbędne do uruchomienia sieci wewnętrznej, bowiem obsługą serwera zajmie się firma udzielająca hosting w chmurze (czytaj pełen artykuł). Zaletą tegoż rozwiązania jest również to, iż można posiadać dostęp do danych zgromadzonych na wirtualnym serwerze prawie w każdym miejscu, wystarczy komputer przenośny i dane konieczne do zalogowania się. Hosting w chmurze jest idealnym wyjściem dla osób realizujących profesje jakie nie muszą być przeprowadzane w sposób stacjonarny.

Serwery NAS marki DROBO

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Inaczej mówiąc są to te profesje, w których nie jest potrzebne stacjonarne biuro. Usługę taką warto też spożytkować do sprawdzenia ustawień swego rzeczywistego (a nie wirtualnego) serwera. Kiedy wyszukamy ustawienia najlepsze dla naszych wymagań wystarczy przekopiować je na serwer firmy (realny komputer). Oczywiście jak wszelka nowinka informatyczna hosting w chmurzę ma również swoich przeciwników, jednakże wzrastająca wziętość tegoż rozwiązania może wskazywać na to że ma on więcej atutów aniżeli wad. Hosting w chmurze doskonale sprawdza się również w zastosowaniach domowych.

Źródło: TikTalik