ZUS a biznesmeni oraz ich prawa.

Gdy prowadzimy własną firmę musimy trochę się nagłowić w związku z wieloma prawnymi kwestiami. Nie wszystko okaże się dla nas na początku proste, ale mnóstwo rzeczy trzeba ogarnąć. Istotne jest to, które składki będziemy chcieli dawać do ZUS-u.

Bo rzeczywistość jest taka, że zus przedsiębiorców sporo więcej zobaczysz na www prezentuje się trochę inaczej aniżeli dla zwykłego Nowaka. Nie powinniśmy się jednak przejmować, bo możemy najzwyczajniej w świecie iść do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w swoim mieście i tam otrzymać informacje.
A jeżeli brak nam na to ochoty, to księgowy na pewno będzie w stanie nam udzielić każdej z istotnych informacji. Wysokość składek do ZUS-u zmienia się, więc co roku trzeba sprawdzać określone tabele. Wtedy zyskujemy pewność, że wszystko będziemy opłacali zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Sprzedaż środków trwałych

praca

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Każda firma musi mieć jakiś majątek. Do takiego majątku zalicza się pewne środki trwałe. Jednak zdarza się i tak, że pewne rzeczy nie będą już w firmie niezbędne i wtedy następuje sprzedaż środka trwałego – zobacz szczegóły. Z czym to jest związane? Otóż można zacząć zastanawiać, co z odpisem kosztów amortyzacyjnych, które rozpisuje się w specyficzny sposób. Dlatego za koszt uznaje się jedynie niezamortyzowaną część środków trwałych. Najważniejsze to pamiętać o ogarnięciu faktury. Nie trzeba natomiast sporządzać umowy sprzedaży środka trwałego, najistotniejsza jest zwykła faktura.

Uwolnienie zawodu księgowego

księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Całkiem niedawno istniały takie profesje, które wymuszały posiadanie certyfikatu, któregoś z Ministerstw.

Jeżeli ten artykuł Cię zaintrygował, to również ta optymalna strona (komornikolesno.pl/) okaże się dla Ciebie nie mniej atrakcyjna zatem wejdź na nią.

Do tej pory istnieją tego typu zawody, ale mnóstwo profesji jest uwalnianych. Oznacza to, że nie muszą już osoby tych profesji posiadać takich certyfikatów. Do 2014 roku certyfikat z Ministerstwa Finansów musiał posiadać każdy, kto był księgowym, ale właśnie w owym roku postawiono na tak zwane uwolnienie zawodu księgowego – Zdobądź więcej info. Dzięki takiej zmianie większa liczba ludzi zaczyna mieć usługi księgowe, co sprawiło, że mamy większy dostęp do księgowych i sami możemy też, jeżeli mamy taką potrzebę ukończyć kurs księgowego, żeby zacząć służyć radą lub samemu zajmować się swymi papierami, gdy mamy swoją firmę.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,