Jak osłonić okno?

Własny kąt to nasza ostoja służąca do zrelaksowania się. To miejsce, do którego powracamy po wykańczającym dniu w pracy, by dobrze zrelaksować się i nacieszyć się z możliwości swobodnego poruszania się po domu. Kiedy pragniemy się odciąć od całego świata, często wykonujemy to za pomocą zasłon. Nie tak dawno temu we większości polskich okien mogliśmy zobaczyć jak powiewała śnieżnobiała firanka oraz pstrokata zasłonka. Po tym mogliśmy poznać, że to mieszkanie ma właścicieli, którzy o niego dbają. Bynajmniej okna są niezwykle istotne. Dostarczają nam potrzebnego światła słonecznego, pomagają nam w kontakcie ze światem. Ale w każdej chwili mamy możliwość okna zasłonić.

Żaluzje pionowe Fivaro

Źródło: http://fivaro.pl/

W nowoczesnych projektach domów wszystkim znana firanka ustąpiła miejsca praktyczniejszym roletom. Takie rozwiązanie ma bardzo dużo dobrych rzeczy. Przede wszystkim, współczesne rolety okienne nie są tak trudne w czyszczeniu. Firanki dobrze jest systematycznie przepierać, a następnie powiesić. Nie jest to nasza najchętniej wykonywana czynność domowa. Poza tym, zasłony, przede wszystkim wykonane z grubszych materiałów, zbierają mnóstwo kurzu. Roletę jesteśmy w stanie o wiele łatwiej i szybciej wyczyścić. Rolety możemy z powodzeniem stosować w oknach dachowych. Co raz powszechniej są stosowane rolety zewnętrzne elektryczne, sterowane specjalnym pilotem.

Obecnie bardzo popularne są rolety dzień- noc.

Plisy okienne

Źródło: http://fivaro.pl/

Jest to doskonałe rozwiązanie do pokojów w których jest urządzona sypialnia, czy biuro. Tego typu rolety posiadają naprzemiennie ułożone pasy zaciemniającego i przepuszczającego światło materiału. To my dokonujemy wyboru, jak jasno pragniemy mieć w wybranym momencie w pokoju, operując roletą. Dużo ludzi pracuje w nocy, natomiast odsypia godziny zarwane do późna w ciągu dnia. Takie rolety zapewniają idealne zaciemnienie pokoju. Są one również schludnie wyglądające i niezmiernie wytrzymałe. Jest to bardzo oryginalny patent na zmienienie wyglądu naszych okiennic.

Wszystkie nowoczesne ozdoby okienne są dostępne w wielu kolorach i wzorach. Bardzo efektowne są też żaluzje pionowe, które doskonale prezentują się w oknach łukowych. Eleganckie są również plisy okienne, które również można stosować w niestandardowych oknach. Dzięki takim rozwiązaniom nasze mieszkanie (projekty domów bez pozwolenia) zyskuje niepowtarzalny charakter.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , , ,