Bądźmy otwarci na rynek pracy

W końcu nadeszła wiosna, a wraz z nią w Żorach możemy zauważyć coraz więcej ogłoszeń w sprawie pracy. Ta tendencja utrzymuje się już od wielu lat. Przeważnie bezrobotni mogą znaleźć wolne etaty w, usługach czy gastronomii.

Zaczynają pojawiać się propozycje pracy opierające się na przemyśle budowlanym – na razie nieśmiało, lecz uwzględnijmy, iż wiosna właśnie się rozpoczyna, więc ta sytuacja szybko ulegnie zmianie.Jakimi sposobami region radzi sobie z wysokim wskaźnikiem bezrobocia? Urząd Pracy w Żorach tworzy różne formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne. Są to np. szkolenia zawodowe lub staże, które są ciekawym działaniem opierającym się na zdobywaniu praktyki. Ponad 2,3 mln zł dostanie w obecnym roku Powiatowy Urząd Pracy w Żorach na aktywizację osób bezrobotnych w regionie.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

(Zobacz ) Ta robiąca wrażenie suma ma wystarczyć na staże dla około 175 osób i liczne szkolenia dla np. kasjerów, kierowców wózków widłowych, czy spawaczy. W 2014 roku zostanie przyznanych około 40 dotacji dla osób chcących założyć własny biznes.

Zadaniem pomysłu jest aktywizacja osób niepracujących oraz wzbogacenie ich wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Zwłaszcza na tego typu rozwiązania liczą bezrobotne kobiety, które w kilku ostatnich latach przedstawiają ponad 60 proc. z wszystkich bezrobotnych osób. Sporą okazją na zatrudnienie są dla nich np. koreańskie fabryki działające w Żorach, które co pewien czas zgłaszają się do „pośredniaka” z zamysłem zatrudnienia nowych pracowników.

praca grafik 3d Żory

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcemy przyjść z pomocą losowi, zalecane jest wykazanie się własnym zaangażowaniem.

Zainteresował Cię ten artykuł? Zatem zobacz ponadto to, w tym miejscu też są same świetne informacje (https://ubezpieczenia-gcu.pl/), które na pewno Cię zaciekawią.

Zbawienny okaże się internet. Postanówmy więc poświęcić czas poszukując ofert, które widnieją na portalach poświęconych pracy. Bądźmy otwarci na nowe propozycje, bo być może zawód z pozoru niespełniający nasze oczekiwania okaże się ciekawy zarówno po względem ekonomicznym, jak i własnych wymagań. Wystarczy wpisać w sieci frazę: , a być może dopisze nam szczęście i odnajdziemy swego przyszłego chlebodawcę. Jeżeli chcemy bardziej skonkretyzować nasze oczekiwania zaznaczmy w tytule naszą profesję, dodając np. .

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,