Rynek pracy w Szczecinie

Szczecin. Miasto z ogromnym potencjałem i możliwościami. Miasto łączące Polskę ze Skandynawią czy Niemcami. Pozytywnie nastawione na nowe pomysły i przybyszów z innych regionów i krajów. Gospodarka Szczecina, dzięki portowi jest przede wszystkim związana z morzem i proponuje swe usługi armatorom z całego świata. Czy posiadając tak atrakcyjne perspektywy miasto może posiadać problemy z bezrobociem? Owszem. Fakt, wskaźnik bezrobocia coraz bardziej opada, jednak Urząd Miasta nie zamierza spoczywać na laurach.

Wojewódzki Urząd Pracy wprowadza rozmaite formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Są to np. szkolenia zawodowe lub staże, które są interesującym przedsięwzięciem opierającym się na zdobywaniu umiejętności praktycznych. (Oferta: ) Dodatkowo, pracodawca w momencie, kiedy chce zatrudnić pracownika często swoje pierwsze kroki kieruje do osoby, jaką wcześniej miał okazję poznać. O stażystów zabiegają zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. W zeszłym roku takie osoby odbyły staże między innymi w ośrodkach turystycznych, szkołach, urzędzie miasta czy też firmach budowlanych. Urząd Pracy oferuje również dofinansowanie na rozpoczęcie działalności.

praca jako chemik

Autor: Hannah Shelton
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem są różnego rodzaju salony kosmetologiczne lub zawody mające związek z usługami leczniczymi. Jest to ciekawa inicjatywa szczególnie wśród turystów zagranicznych.Jaką drogą możemy zacząć poszukiwania pracy? Zacznijmy od ogłoszeń w sieci. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce frazę np.: , praca chemik – a istnieją spore szanse, że dopisze nam szczęście.

Największe miasta, charakteryzuje szeroko rozwinięte usługi prace alpinistyczne firma Pro Cleaner gastronomiczne a także miejsca noclegowe, szczególnie gdy miasto dysponuje portem lotniczym. Restauracje, hotele bez końca potrzebują wychodzących z inicjatywą osób, które z zaangażowaniem oraz zapałem poświęcą się działaniom wykonywanym na nowym stanowisku pracy. (Zobacz też )
Gama możliwości związana ze stanowiskami pracy w Szczecinie robi wrażenie. Czy miasto zdecyduje się na rozbudowę gospodarki wodnej, czy położy nadzieje w turystyce i rozbuduje infrastrukturę żeglarską, zapewne przyjdzie się nam o tym za pewien czas przekonać.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,