Wyrabiasz coś? Ujrzyj, jak możesz udoskonalić działalność swego zakładu!

Każdy biznesmen aktywny w przemyśle wie, jak doniosłe jest zauważenie zepsutych tworów i wyciąganie ich z taśmy produkcyjnej. Tym więcej uświadamia sobie, jak wspaniale byłoby zupełnie redukować szkody wypływające z produkcji tandetnych towarów.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
W sektorze przemysłowym szerokie przeznaczenie posiadają systemy wizyjne (EyeC). Określane są inaczej wizją przemysłową. To zestawy rejestratorów, sprzętu oświetleniowego, komputerów i innych wspierających sprzętów, których zadaniem jest wyszukanie danych o nieprawidłowo zrobionych produktach oraz przerobienie tych faktów w taki sposób, ażeby usunąć je z linii produkcyjnej.

Zaloguj się do tego portalu i kontynuuj poszukiwania (https://www.testynaprawojazdy.eu/a0004.html) atrakcyjnych wpisów. Mamy ich tam dużo i wszystkie przygotowaliśmy z myślą o Tobie.

Zależnie od jakości kamery i mocy obliczeniowej komputera możliwe jest zbadanie w ten sposób na przykład barwy, kształtu, faktury czy położenia danego przedmiotu. Zsynchronizowanie takiego systemu z botami przemysłowymi umożliwia niemal niezwłocznie odpowiadać na powstałe błędy.

W polskich okolicznościach systemów wizyjnych używa się głównie do inspekcji. Tzw. wizyjna kontrola jakości umożliwia wyeliminowanie fatalnych produktów już po sfinalizowaniu toku produkcji .

Jeżeli prezentowany temat Cię zaintrygował, sprawdź koniecznie ten świetny link (https://www.inter-bis.pl/wielopily) – przeczytasz w tym miejscu dużo użytecznych informacji.

Można ocenić, że jest to stosunkowo późna odpowiedź. Z drugiej jednak strony, dzięki temu da się usunąć z obiegu nawet kompletną partię kiepsko wykonanych towarów, nim jeszcze pojedzie do hipermarketów i zepsuje opinię producentowi.

W związku z tym aplikowanie wizyjnej kontroli jakości musi być już kanonem w uznanych zakładach przemysłowych. Jest to szczególnie znaczące w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym czy też motoryzacyjnym.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,