Znaczenie nowoczesnej informatyki dla sprawnego zarządzania firmą, jak najlepiej zagwarantować informatyczną obsługę.

Prowadząc swoją firmę coraz trudniej jest obyć się bez sprzętu komputerowego. Dzisiaj komputery są wykorzystywane nawet w małych firmach, w których właściciel wystawia parę faktur na miesiąc. Używając odpowiedniego oprogramowania można za pomocą komputera wystawiać faktury, ewidencjonować księgowość i sprzedaż, a także komunikować się za pomocą maili.

Sprzęt komputerowy

Autor: Menno van der Horst
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to ogromnym ułatwieniem nawet dla malutkiej firmy, a przy większych nawet trudno sobie wyobrazić ich funkcjonowanie bez sprawnej infrastruktury komputerowej. () Lecz żeby sprzęt komputerowy mógł spełniać swoją rolę, to musi być on odpowiednio zestawiony i powinien posiadać odpowiednie oprogramowanie. W niejednej firmie przestój pracownika w przypadku awarii sprzętu nieść może za sobą wymierne straty finansowe, więc trzeba zadbać o to, żeby wszystko działało tak jak powinno.

Pytacie niekiedy o naszą kolejną stronę. Oto ona. Trzeba wejść w poniższy link i można zobaczyć tutaj kolejne interesujące artykuły.

W tym celu trzeba albo przyjąć do pracy etatowego informatyka, albo nawiązać współpracę z jedną z licznych firm które się zajmują obsługą informatyczną.

Przy niewielkiej liczbie komputerów zatrudnianie kogoś na etacie może się zupełnie nie opłacać, bo taka osoba przez większość czasu nie miałaby czym się zajmować. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie do tego albo niezależnego specjalistę od informatyki, albo jakąś firmę która się zajmuje tego typu usługami.

Trzeba pamiętać przy tym, że obsługa informatyczna firm to nie tylko pilnowanie sprawnego funkcjonowania sprzętu, lecz również konfiguracja sieci, bieżące wsparcie użytkownikom czy tak ważne obecnie kwestie bezpieczeństwa. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z firmą albo osobą, która całością tych obszarów się zajmie w ramach całościowej umowy.

Najczęściej spotykanym modelem współpracy jest abonament na umówioną liczbę godzin, w ramach których robione są wszystkie zlecone prace. Jeżeli z jakiegoś powodu abonament nie będzie wystarczał, to oczywiście nie powinno być problemu z realizacją dodatkowych zleceń, które są już wtedy albo indywidualnie wyceniane, albo na podstawie ustalonego cennika godzinowego.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,