Dlaczego serwer jest tak niezbędny dla różnorodnych zastosowań – osobistych i bardziej profesjonalnych. Sprawdź

Pierwszym krokiem do włączenia własnej witryny w sieci jest dobór serwera. To tak naprawdę od jego działania jest zależna prędkość działania i jakość funkcjonowania strony strony.

W sporym uproszczeniu serwer, który zwiemy też hostingiem to miejsce, w jakim znajdują się pliki twojej strony. Instalując odpowiednie oprogramowanie jesteś w stanie wykorzystać własny komputer jako serwera, ale z pewnością bardziej wygodnym rozwiązaniem jest oferta firmy specjalizującej się w tego typach usługach. To tak naprawdę usługodawca jest odpowiedzialny za bezproblemowy dostęp do strony, bezpieczeństwo danych czy stworzenie kopii zapasowych. Dla początkującego użytkownika najbardziej korzystnym rozwiązaniem będzie tak zwany hosting współdzielony oraz rozwiązania takie, jak te. Jak sama nazwa wskazuje, serwer jest dzielony na większą liczbę użytkowników, dzięki temu koszty usługi są stosunkowo niskie (od kilkudziesięciu złotych rocznie).

[

przeglądanie Internetu

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

A jakie są najważniejsze parametry? Przede wszystkim, przestrzeń dyskowa – najprostsza strona www, nawet wykorzystująca skrypt cms przeważnie nie przekracza 150mb wielkości plików. Jeżeli planujesz umieszczać w swojej witrynie multimedialne pliki, wystarczająca będzie przestrzeń dyskowa co najmniej 1GB. Następna rzecz – transfer danych. Szczególną uwagę należy zwracać na limit transferu danych, który definiuje wszelki ruch odbywający się w obrębie serwera. Limit określany jest w rozliczaniu miesięcznym, lecz sporo firm zapewnia nielimitowany transfer.

Ważna jest również technologie skryptowa. Jeżeli w przyszłości pragniesz mieć możliwość posiadania większej ilości stron na jednym serwerze, należy zawczasu wybrać ofertę, w jakiej nie zostały nałożone limity co do ilości używanych domen i subdomen.

Należy też zobaczyć czy tematyka naszej strony internetowej jest zgodna z regulaminem usługodawcy.

Jeżeli bardzo ekscytuje Cię analizowana w tym miejscu kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://www.vivamedica.pl/uslugi/fizjoterapia/) opisującym podobne zagadnienia.

Bardziej profesjonalne czynności to wirtualizacja serwerów. Umożliwia na włączenie wielu niezależnych, odizolowanych od siebie serwerów na pojedynczym komputerze. Takie internet rzeczy używane są w bardziej zaawansowanych projektach, jak product engineering. Jeśli to nasze początki z z tymi definicjami to nie powinniśmy się zamartwiać o nieznajomość pojęć. Jednak dla wielu osób, jakie już działają w tej branży są to obowiązkowe terminy.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,