Masz kota? Dowiedz się jak możesz sprawić, by był silny i uszczęśliwiony

Właściciele kotów dbają o nie jak o własne pociechy. Niektórzy posiadają jednego, inni po parę czworonogów. Są one małe i nie tak uciążliwe jak psy. Jak możemy sprawić , by były wybitniej zadowolone z rezydowania właśnie w naszej rodzinie i wspomóc je zdrowotnie?

kot

Autor: melissaery
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiemy, witaminy i minerały są niezbędne do zgodnego prosperowania organizmu – nie jedynie kociego. Tak samo brak witamin, jak i ich przekroczenie są groźne – mogą powodować tak jak stosunkowo łagodne zakłócenia funkcjonowania układu odpornościowego, jak i prowadzić do ciężkich skaleczeń, a nawet śmierci. Gotowe specyfiki uzupełniające witaminy dla kota (sprawdź miski dla kota e-hunter) osiągalne w sklepach zoologicznych wręczane w dozach określonych przez producenta zwykle mają na tyle pewny poziom witamin, że trudno o przedawkowanie – kłopot się zaczyna, jeśli np. do gotowych karm dosypujemy preparaty wysokowitaminowe bądź wytwarzamy mieszaniny sypiąc preparat „na oko” i cyklicznie przedawkowujemy je.

Zaintrygowały Cię opisy zawarte w tym artykule? Jeśli tak, to czytaj to (http://www.lonsdale-benlee.pl/) podobne informacje, tyczące się tego tematu. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej strony.

Poza tym przy ostrym niedoborze jakiejkolwiek witaminy dla kota konieczna jest ich suplementacja według zarządzeń doktora weterynarii specjalistycznymi preparatami zawierającymi witaminy w dużej dawce – . W sklepach mamy pokaźny wybór preparatów, jakie możemy serwować swoim pupilom, obecne są w prawie każdym sklepie zoologicznym. Jeżeli chodzi o kolejny artykuł, który może zagwarantować wygodę bytu pupila, jest to żwirek drewniany dla kota. Kategoryzujemy do niego wszelkie żwirki zarówno te zbrylające jak i niezbrylające, które pozostały wyprodukowane z trocin drzew iglastych przykładowo świerku. Dużą wartością tego typu wyściółki do kuwety jest jego 100% prostota. Ogrom właścicieli zwierząt zwraca nacisk nie tylko czy żwirek jest bezpieczny dla zwierzęcia, ale dodatkowo dla środowiska. Żwirek zrobiony z drewna jest szalenie wydajny, niektórzy fabrykanci podają nawet miesięczną wydajność dla pojedynczego pupila. W przeciwieństwie do wcześniej opisywanych zbrylających żwirków bentonitowych, żwirki drewniane wolno wyrzucić do toalety. O ile chodzi o niezbrylający żwirek drewniany dla kota, to przez mocz ulegają one rozkładowi, dzięki czemu nie ma obowiązku zabierania podłoża po każdym skorzystaniu z kuwety lecz po zużytkowaniu żwirku. Tego typu towar nie tylko będzie cieszył naszą drobną pociechę, ale również nas samych, albowiem jest on nietrudny w utrzymaniu.

Kot, zwierzęta domoiwe

Autor: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu
Posiadając w domu czworonoga dbajmy o niego tak odpowiednio, jak tylko jesteśmy w stanie. Zwierzęta bowiem są odzwierciedleniem ludzi opiekujących się nimi, gdy my będziemy je traktować wspaniale, toteż nam się odwdzięczą. Dobrze jest zainwestować bowiem w suplementy i należyty żwirek dla komfortu ich i naszego.