Czym umyć pojazdy – parę tipów

Jeżeli posiadamy własne auto, chcemy aby wyglądało jak najlepiej. Podstawowym sposobem jest rzecz jasna dokładne i systematyczne mycie. Możemy korzystać z minimum trzech form – myjni automatycznej, ręcznej lub samodzielnego czyszczenia w wyznaczonych do tego miejscach. Należy zaznaczyć, że gdy myjemy auto w niewłaściwym miejscu, możemy dostać karę finansową. Pierwsza z powyższych, czyli myjnia automatyczna, nie zawsze spełnia oczekiwania. Może się zdarzyć, że czyści nie we wszystkich miejscach, dodatkowo zanieczyszczone szczotki mogą porysować lakier. Jeśli zamierzamy umyć auto samodzielnie, warto sprawdzić, jak zrobić to prawidłowo, by nic nie uszkodzić.

Po pierwsze musimy mieć świadomość czego potrzebujemy. Samochodu nie umyjemy bez wiadra, najlepiej 2, gdyż do pierwszego wlejemy szampon, z kolei drugie – z czystą wodą może być potrzebne do płukania gąbek czy szmatek. Kolejny jest samochodowy szampon i inne kosmetyki samochodowe, przykładowo różnego rodzaju nabłyszczacze, płyn do okien, wosk lub płyny do felg. Kosmetyków jest naprawdę dużo, więc na pewno każdy odnajdzie coś najodpowiedniejszego dla siebie.

Więcej na ten temat –

Środki czystości

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com

Skoro mamy już wiadra i kosmetyki samochodowe, niezbędna będzie również gąbka do mycia. Aktualnie można ją wymienić na wygodniejsze akcesoria – rękawica z mikrofibry sprawdzi się doskonale. Do suszenia auta najlepszy będzie ręcznik lub szmatka, najlepiej także z mikrofibry, która bardzo dobrze wchłania wodę. Pierwszą czynnością, jaką musimy wykonać jest wypłukanie samochodu wodą. Nałożenie szamponu bezpośrednio na piasek i kurz może spowodować uszkodzenia lakieru. Po spłukaniu warto zająć się nadkolami. Są one często naprawdę pełne brudu, dlatego powinno się przygotować do ich mycia osobną rękawiczkę. Po umyciu kół nadchodzi czas na części poziome, następnie skośne.

Przeczytaj ten tekst, to także jest świetne źródło opisywanego tematu. Nie czekaj i kliknij a na pewno nie pożałujesz.

Należy wiedzieć, że najkorzystniejszymi ruchami, jakimi możemy myć pojazd, są ruchy proste. Umyte auto rzecz jasna trzeba spłukać wodą. (dachy zielone)

Do osuszania niezbędna będzie ścierka z mikrofibry bądź ręcznik – również z takiego materiału. Doskonale chłonie wodę, w związku z czym naprawdę dokładnie ją usuniemy. Kiedy auto jest osuszone warto umyć specjalnym płynem szyby. Dodatkowo dobrym posunięciem jest woskowanie samochodu – witryna www. Wystarczy gąbką (najczęściej dołączoną do wosku) nałożyć cienką warstwę na lakier i wypolerować go dokładnie ściereczką. Dzięki temu, będziemy posiadać komfort wyczyszczonego auta przez długi okres.

Choć może się wydawać, że myjnie to rozwiązanie szybsze i wygodniejsze, samodzielne czyszczenie sprawi, że samochód będzie w pełni czysty. Jego elegancki wygląd stanie się niejako wizytówką i z pewnością taka praktyka zaprocentuje w przyszłości.