Nowoczesne fototapety na ścianę

Jeżeli myślimy w jaki sposób odświeżyć wnętrze mieszkania bez konieczności wkładania w to dużych kwot, jak coś zmienić albo ocieplić dom wyjściem mogą być fototapety na ścianę. Mnóstwo osób prawdopodobnie na sam dźwięk tych słów przebiega dreszcz obrzydzenia. Wielu z nas pamięta kiczowate, paskudne wielkie fototapety z widokiem lasu, jeleniami, falującym polem zboża, jakie ”upiększały” ściany w mieszkaniach jeszcze paręnaście lat wstecz. Na szczęście ta epoka już minęła. Nowoczesne fototapety w żaden sposób nie są podobne do tamtych z domów naszych babć i ciotek. Tak w zasadzie możemy na fototapecie wydrukować cokolwiek chcemy. Funkcjonują punkty, które robią takiego rodzaju nadruki na zlecenie i pod wymiar.

Fototapety do salonu wcale nie muszą mieć dużego rozmiaru i zajmować całej ściany.

Kliknij ten link oraz zobacz więcej elastomer bardziej precyzyjnych danych dotyczących analizowanego tutaj artykułu. Niewątpliwie jest on niezwykle atrakcyjny.

To przekonanie utarło się właśnie w czasach, kiedy popularne były kiczowate widokówkowe obrazki. Tak właściwie fototapeta może zajmować tylko część powierzchni.serwis internetowy stiuki dekoracyjne stiuki dekoracyjnePamiętajmy, aby pasowała do aranżacji pomieszczenia. Jeżeli jest nowoczesne – w takim stylu ją postarajmy się utrzymać. Jeśli klasyczne czy rustykalne – nie decydujmy się na coś futurystycznego.

kobieta w galerii

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy planujemy wykorzystanie takiego typu ozdoby w innym niż salon czy przedpokój pomieszczeniu zwróćmy uwagę na wykonanie i możliwość stosowania. Na przykład fototapety do łazienki muszą mieć odpowiedni klej, który nie puści pod wpływem wody. Muszą być oczywiście odporne na wilgoć. Dopytujmy o to, kiedy składamy zamówienie. Nie chcemy przecież, by fototapeta odpadła ze ściany po pierwszym dniu.

Tak samo dużą uwagę zwracajmy na wybór. Pamiętajmy o tym, jakie warunki tam mamy. Mnóstwo pary wodnej, rozpryskujący się tłuszcz. Gdy fototapeta nie będzie prawidłowo zrobiona to wystarczy moment i zacznie pomieszczenie szpecić, zamiast być głównym elementem ozdobnym. Tłuste plamy na ścianie – tego nikt z nas nie chciałby oglądać.

Musimy pamiętać też, że gdy chcemy mieć fototapetę na ścianie, należy ograniczyć inne przedmioty ozdobne. Fototapeta przykuwa wzrok, ściąga uwagę. Gdy w pokoju znajdują się jeszcze obrazki, zdjęcia, poduszeczki, lampki, stojące figurki i inne tego rodzaju przedmioty przebywanie tam będzie zwyczajnie męczące z powodu nadmiaru różnego typu bodźców. Mieszkanie powinno być estetyczne, ma także być miejscem relaksu, zatem wybierajmy dodatki ze smakiem.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,