Jakiego rodzaju zaczep trzeba zalożyć do drzwi ciężkich?

Zaczep taki montuje się w drzwiach, które ograniczają dostęp do określonych pomieszczeń. Są instalowane w prostych domofonowych instalacjach jak i w skomplikowanych instalacjach w biurowcach.

Izolacja domu pozwala oszczędzić na ogrzewaniu domu

Autor: Isover
Źródło: Isover
Mamy na myśli zaczep elektromagnetyczny. Do obiektów, w których jest najważniejsze ograniczenie dostępu osobom nieuprawnionym, trzeba montować elektrozaczepy zwykłe, które są odblokowywane po dostaniu napięcia. Wówczas awaria systemu kontroli albo zanik napięcia, nie ma roli na bezpieczeństwo budynku chronionego. W razie braku napięcia wstęp do obiektu jest zablokowany. Wówczas wejście do pomieszczenia wymagać mogłoby użycia mechanicznego klucza. W budynkach, w jakich najbardziej istotne jest bezpieczeństwo użytkowników, należy montować elektrozaczepy rewersyjne bądź zamki elektromagnetyczne. Wejścia zabezpieczone tymi zamkami będą w automatyczny sposób odblokowane po zaniknięciu napięcia.
lampa wisząca

Autor: DaveBleasdale
Źródło: http://www.flickr.com
Zwyczajny zaczep (znajdź odpowiedź) elektromagnetyczny jest produkowany w wersji do zasilania stałym napięciem, prądem zmiennym albo oboma jednocześnie. W przypadku zasilania stałym prądem, elektrozaczep pracuje bezgłośnie i nie słychać szczególnego buczenia zaczepu. W tym przypadku otwarcie drzwi powinien zakomunikować kontroler. Należy zwracać uwagę na wielkość zasilającego napięcia. W przypadku ciężkich drzwi metalowych albo z drewna, zwyczajne elektrozaczepy niezwykle szybko ulegają zużyciu w rezultacie niezwykle dużych przeciążeń, które działają na jego zapadkę przy zamykaniu. Do ciężkich drzwi trzeba zastosować elektrozaczepy znaczniejszej odporności na zużycie oraz wzmocnionej konstrukcji.

W wypadku furtek(polecamy ogrodzenia panelowe) oraz drzwi zewnętrznych, należy używać elektrozaczepy wytrzymałe na wilgoć oraz brud. Do drzwi z drewna można użyć jakiegokolwiek elektrozaczepu, ale zamiast zwykłego płaskownika należy użyć kątownika montażowego.