W jaki sposób znaleźć zatrudnienie gdy jest się po pięćdziesiątce?

Rynek zatrudnienia jest współcześnie trudny, zwłaszcza dla jednostek dojrzałych. Wśród masy czynników, jakie wywołują, iż jest mniej przyjazny, są również owe tkwiące w nas – i to jest właśnie dobra wiadomość, gdyż znaczy, iż można je zmienić.
Psychologowie jak też zawodowi doradcy akcentują, jak nadzwyczaj istotne w uzyskaniu sukcesu jest twe wewnętrzne nastawienie.

Sprzęt górniczy

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
ozdoba ściany

Autor: Circuito Fora do Eixo
Źródło: http://www.flickr.com

Przypatrzmy się nastawieniu dwóch jednostek, dla przykładu w wieku 55 lat, z bliźniaczym bagażem zawodowych doświadczeń oraz środowiskiem pracy, lecz z dwiema diametralnymi nastawieniami w stosunku do życia. Pierwsza osoba: „Nic się możemy zrobić, rynek zatrudnienia jest wrogi, nie zatrudnia się jednostek 55+” i druga: „Wiem dobrze, iż nie będzie łatwo, jednakże działam, rozglądam się, zakładam, iż znajdę zatrudnienie”. Co zauważamy? Pierwsze nastawienie już na starcie ogranicza działania, zniechęca do aktywności. Kolejna postawa to przyjmowanie odpowiedzialności za działanie. Odpowiedzmy sobie w tym momencie: startując z takiej samej pozycji, lecz z rozmaitym nastawieniem, w jakim miejscu znajdą się obydwie osoby za pół roku?
Nie chodzi o to, ażeby nie spostrzegać problemów. To fakt, że dojrzałym jednostkom nie jest nazbyt łatwo znaleźć zatrudnienie. Jednakże tym bardziej warto się starać, badać Ogłoszenia, natomiast na początek odmienić tok myślenia, albowiem w ślad za negatywnym przybywa apatia, za pozytywnym – dostrzeganie szans, poszukiwanie innych szans rozwoju.

Najogromniejsze bariery tworzymy przeważnie my sami.https://anplast.pl/produkty/deszczowka/regulator-przeplywu,2,9748 regulator przepływu cenaNie pomoże w tym negatywne nastawienie bądź kierowanie się obiegowymi zdaniami, takimi jak choćby to, iż osoby po 50-tym roku życia są zupełnie niepotrzebne na rynku pracy.