W jaki sposób uzyskać mniejsze coroczne wydatki ogrzewania piecami na węgiel?

Zapewnianie stabilizacji termicznej za pomocą węgla czy też ekogroszku, to standardowe działanie od bardzo dawna. Należy jednak mieć świadomość, że wydolność pieca w dużym stopniu zależy m.

nowoczesna kuchnia

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com

in. od jakości i rodzaju takiego paliwa.
Miotła i szufelka

Autor: Roberto Verzo
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu koszty ogrzewania domów za pomocą węgla kamiennego w znacznym stopniu zależą od sprawności, typu instalacji grzewczej i oczywiście od klasy paliwa. Te w większym stopniu innowacyjne i zautomatyzowane piece mogą uzyskiwać sprawność nawet wielkości 80-90 procent.

Jeśli omawiany tu wpis wciągnął Cię i pragniesz więcej, to zapewne przypadnie Ci do gustu link do witryny biuro projektowe tarnów archiwizja, gdzie jest sporo wątków.

Przy dość niskich cenach węgla wydatki nagrzewania są najmniejsze. Niezwykle istotne jest jednak to, żeby stosować odpowiedni rodzaj węgla i to najlepszej jakości. Dla przykładu węgiel ma określony parametr o nazwie wartość energetyczna. Jest on inny w wypadku różnorodnych rodzajów węgla. Zależy m.in. od danej kopalni czy tzw. sortymentu, czyli wielkości grudki (im jest ona mniejsza, tym mniejsza jest wartość opałowa).

Pamiętaj, że możesz odszukać informacje na omawiany wątek, więc kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu wiadomości, które są Ci potrzebne.

zakupując węgiel pamiętajmy, że jeśli będzie on lepszej klasy, to roczne koszty ogrzewania będą niższe.

Poza tym będziemy mieli wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych mieszanek do otoczenia. Obecnie wytwarzane są przeróżne rodzaje pieców na węgiel, dlatego też musimy zawsze dobrze dobrać odpowiedni opał. Rodzaje te są wskazane w dokumentacji technicznej pieca.

Oprócz konkretnego typu węgla można oczywiście używać innego typu paliwa, jednak w takiej sytuacji najprawdopodobniej kocioł nie będzie pracował optymalnie, co oznacza, że tak moc, jak i sprawność pieca będzie mniejsza niż zaprojektowana przez producenta. Warto zatem stosować najlepszej jakości węgiel.