Ci, którzy obracają się w branżach powiązanych z tworzywami sztucznymi, na pewno znają nazwę polipropylen

Tworzywa sztuczne posiadają w dzisiejszych czasach niezwykle szerokie zastosowanie — przykładowo polipropylenowe elementy są używane w budownictwie oraz wielu innych branżach
Pozostała część ludzkości także je zna, tylko nie zdaje sobie sprawy z tego, że one się tak nazywają.

Lato

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dla przykładu widzimy jakieś przewody czy reklamę na ulicy, to zazwyczaj nie zastanawiamy się, z jakiego tworzywa są one zrobione. Ciekawi to tylko speców, którzy pracują w danej dziedzinie. Może nawet być tak, że używamy różnych rzeczy, które są zrobione z tego materiału. Są one tak popularne w dzisiejszych czasach, ponieważ mają masę zalet. Są dość lekkie, ale jednocześnie mocne. Szybko się je obrabia. Są wytrzymałe na działanie pogody i na różne chemikalia. Dzięki łatwej obróbce nie traci się również zbyt dużo czasu, aby zrobić z nich to, co zostało zamówione. A jak wszyscy wiemy — czas to pieniądz.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to w źródle też znajdziesz coś, co będzie dla Ciebie wartościowe. Kliknij więc ten link!

Dlatego popularna stała się płyta (płyty plexi) polipropylenowa. Używa się jej do wytwarzania materiałów reklamowych, różnego rodzaju etykiet, artykułów szkolnych oraz do eleganckich opakowań na podarki, choćby kosmetyki albo zegarki. Na płytach tego typu bez kłopotów możemy nanieść druk różnego rodzaju (sitowy, ultrafioletowy itp.). Nadaje się także do zgrzewania czy klejenia.

Płyta może mieć różne wykończenie— od wysokiego połysku do matowej powłoki. Bardzo możliwe zatem, że z owym materiałem spotykamy się cyklicznie od jakiegoś czasy, tylko nie wiedzieliśmy, jak się nazywa.