Jaką blachę warto wybrać, gdy konstruuje się pokrycie dachowe?

Gdy jesteś na etapie budowy albo remontu domu wolnostojącego, być może poszukujesz dobrego materiału na dach. Nierzadko dobrym pomysłem jest wykorzystanie blachy trapezowej, płaskiej lub blachodachówki czy płytek dachowych.

Te ostatnie znakomicie się nadaną w wypadku domów utrzymanych zarówno w stylu konserwatywnym, jak i nowoczesnym.

Ten aktualny tekst (https://www.jarecki-dpfserwis.pl/czyszczenie-dpf) jest doprawdy godny uwagi! Wejdź w zaznaczony link i sprawdź to sam. Każdy wpis będzie przez nas przeczytany.

Nim jednak zakupisz konkretny produkt, sprawdź uprzednio także inne parametry niż tylko cenę, okres gwarancyjny czy warunki przewiezienia. Niezwykle ważne są bowiem również takie sprawy jak m.in. grubość blachy (im okaże się grubsza, tym cięższa, ale także utworzy solidniejsze pokrycie). Grubość mogłaby być w zakresie 0,5-2,5 mm. Poza tym istotny jest rodzaj antykorozyjnych zabezpieczeń. Ta kwestia dotyczy blachy ze stali, gdyż może być ona pokryta alucynkiem lub mogłaby być ocynkowana. Patrząc od strony inwestora, korzystniejszym rozwiązaniem jest blacha obłożona alucynkiem.

małe łazienki slider

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/nova_top_pico_kolo.jpg
Istnieje jeszcze odmienna kwestia, o której warto wiedzieć. W różnego typu cennikach zazwyczaj podawane bywają 2 różne wartości dotyczące arkuszy blach profilowanych. Chodzi tutaj o całkowitą i efektywną powierzchnię krycia.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeśli tak, to czytaj tutaj więcej (http://www.infinitex.pl/moduly-ceramiczne-z-wlokna/) o zbliżonej dziedzinie na kolejnej stronie – odnajdziesz ją w linku pod spodem.

Znacznie bliższa prawdy jest naturalnie powierzchnia efektywna, ponieważ tyczy się realnego zużycia blachy. W praktyce byłaby to szerokość arkusza pomniejszona o zakładki, które są potrzebne do właściwego przykrycia powierzchni dachu.

Należy wiedzieć, że jest to niezwykle ważny czynnik w budżecie, dlatego też musimy dokonać dobrego wyboru. Istnieją 4 najczęściej stosowane typy metali: stal, aluminium i miedź albo stop cynku oraz tytanu.