Czym należy kierować się przy dobrze pasa mocującego?

Przewożenie ładunków jest czasem bardzo groźne również dla niego samego, jak również dla będących w jego pobliżu osób. Jeśli nie zostanie on odpowiednio zabezpieczony, mógłby spaść z przykładowo ciężarówki oraz zranić będące w pobliżu osoby.

Silnik samochodowy

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też firmy spedycyjne czy transportowe do dokładniejszego zamocowania ładunków stosują specjalne pasy.
pasy mocujące

Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska
Niektóre osoby uważają, że tego typu pasy (sprawdź: oznakowanie poziome magazynu) mocujące działają tak jak dodatkowa ręka, która przytrzymuje ładunek podczas jego przewożenia.

Interesujący tekst? Więc z pewnością spodoba Ci się również informacja z www (http://www.maragency.pl/kategoria/separatory-piasku/37), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Wystarczy w niego kliknąć.

Tego typu pasy zazwyczaj wykonane są z różnego typu tworzyw sztucznych, które mogą różnić się nie tylko zakresem temperatur, w których można by je wykorzystywać, ale również cechami materiałów, jakie mogą mieć z nimi bezpośredni kontakt. Idzie o ewentualne działanie kwasów i ługów. Przykładowo niebieski kolor etykiety mówi, że dany produkt był wyprodukowany z poliestru (PES) i może być wykorzystywany w temperaturach od -40 do 100°C. Nie jest on wytrzymały na działanie ługów, lecz może być stosowany do przewożenia kwasów mineralnych. Jeżeli pas posiada etykietę brązową, oznacza to, że do jego produkcji był zastosowany polipropylen (PP) i można by go wykorzystywać w temperaturach od -40°C do +80°C. Nie jest on zbytnio podatny na oddziaływanie ani kwasów, ani ługów. Pas posiadający zieloną etykietę jest wykonany z poliamidu (PA) i mógłby być wykorzystywany w temperaturach od -40°C do +100°C. Ma on odwrotne wykorzystanie niż pas z etykietą w kolorze niebieskim – jest zatem odporny na ługi, lecz na oddziaływanie kwasów już nie.

Właściwy do swych zapotrzebowań produkt należy więc dobrać osobno.

Zwłaszcza, że mogą mieć one różnego rodzaju zaczepy i naturalnie szerokości. Dla przykładu pomarańczowy pas o szer. 25 centymetrów jest właściwy do mocowania towarów o masie nie przekraczającej 700kg.