Ciekawy sposób na tanie oraz szybkie kształtowanie połaci dachowych

Różne powierzchnie płaskie, czyli choćby dachy czy też balkony, należy czasem stosownie ukształtować, żeby nadać im odpowiedni spadek albo udogodnić odprowadzanie wody opadowej.

Czasem jest też konieczność rozprowadzenia wody do rynien lub otworów spustowych.
pracy

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Jednym z najbardziej popularnych technologii budowlanych jest w takiej sytuacji użycie styropianu spadkowego. Jest to dużo tańsze i szybsze niż tworzenie spadków w samej konstrukcji dachu. Użycie styropianu o wiele obniżą ciężar dachu przy jednoczesnym zmniejszeniu stopnia komplikacji prac. Styropian spadkowy jest bardzo lekki oraz łatwy w montowaniu, który mógłby być automatyczny albo manualny. Ponadto wykorzystanie takiego rozwiązania przynosi zyski w postaci odwodnienia oraz izolacji cieplnej płaszczyzny, na której jest układany. Mogą to być np. dachy odwrócone, balkony (konstrukcje stalowe) czy też nowe lub zmodernizowane dachy płaskie. Do takich prac wykorzystuje się również płyty spadkowe, które mogą mieć różnego rodzaju grubość.

Chcesz znaleźć analogiczne materiały, jednak trafiłeś w ślepy zaułek? Jeśli tak, to zalecam ten link (https://www.miloapart.pl/standard) – rzeczywiście opłaca się wziąć go pod lupę.

Jest ona zależna od tego, czy mają posłużyć wyłącznie do nadawania spadu czy też jako izolacja termiczna.

Są one zazwyczaj wytwarzane w wymiarze 1x1m albo 1×1,2 metra, jednak mógłby być zależny od miejsca docelowego. Taki surowiec może być produkowany z jedno- albo wielokierunkowym skosem. Użycie styropianu jest niezwykle intratne patrząc od strony robotników budowlanych i konkretnego inwestora.

Jeśli jest zamawiany bezpośrednio od wytwórcy, może być również z jednej albo obu stron oklejony papą podkładową. Nie będzie w takiej sytuacji potrzeby używania na dachu dodatkowej warstwy papy. To następna, poza niższą ceną, korzyść wynikająca z kupna w tego typu miejscu.