Jak łatwo oraz szybko wyciągnąć kołek ze ściany i jak zrobić własną poziomicę?

Duża ilość mężczyzn interesuje się wykonywaniem drobnych napraw w zaciszu swojego warsztatu oraz chętnie wykonują przeróżne proste prace. Przykładowo potrafią zainstalować półkę na książki albo obrazy na ścianach.

urządzenie pomiarowe

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Przy niektórych pracach niezwykle przydatne są różne urządzenia, np. takie jak wkrętarka, metrówka czy też poziomica a to akurat ona niezwykle przydaje się przy wieszaniu obrazów lub półek. Jeżeli jej nie mamy, moglibyśmy ją zrobić samodzielnie przy pomocy ogrodowego węża. Atutem takiego przyrządu jest to, że można by w ten sposób wypoziomować nawet bardzo odległe od siebie miejsca, co w przypadku prac tego typu jak mocowanie (porównaj pasy transportowe z asortymentu eogniwa) półek czy obrazów jest niezwykle prawdopodobne. Aby zrobić tego typu poziomicę trzeba nalać do węża wody. Mierzenie wypoziomowanej linii opiera się na sprawdzeniu liczby wody z obu stron węża.
Przy robieniu dziur na kołki, można posługiwać się oczywiście wiertarką, lecz jeśli do przygotowanego otworu włożylibyśmy kołek, a później uznamy, że otwór jest wykonany w niewłaściwym miejscu, możemy taki otwór zagipsować. Jeżeli będziemy mieć problem z wyjęciem kołka, można by posłużyć się zwyczajnie korkociągiem do wina. Jeśli będziemy pamiętać o kilku prostych zasadach, mocowanie różnych elementów będzie znacznie prostsze. Zależnie od danej pracy, mamy do dyspozycji przeróżne inne elementy, np. adaptery, klipsy czy gwoździe. Zazwyczaj wybór danego rozwiązania jest powiązany z rozmiarem albo wagą przedmiotu, który chcemy zawiesić.

W wypadku ciężkiego podgrzewacza do wody, jego mocowanie musi być stosownie stabilne. Dobrze jest użyć dosyć duże i grube kołki, na których można by później zamontować takie urządzenie.