Czym powinniśmy się kierować w czasie wybierania mieszkania?

Zakup mieszkania jest przeważnie jedną z najważniejszych decyzji w trakcie trwania naszego życia. W wielu przypadkach zostaje ono z nami i z naszą rodziną na wiele lat. Dlatego też powinniśmy bardzo starannie obejrzeć dostępne w sprzedaży propozycje, aby nie popełnić jakiegoś błędu.

Pierwszym wyborem, przed którym jest postawiona osoba, która zamierza kupić mieszkanie jest wybór czy nieruchomość ma być z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Wg prowadzonych ostatnio badań statystycznych, około 55 % osób, wybrałoby rynek pierwotny. Naturalnie każda z tych możliwości posiada swoje wady i zalety. Przykładowo za zakupem na rynku pierwotnym przemawia fakt, że mieszkanie jest świeże i nie potrzebuje żadnych remontów. O wystroju pomieszczeń decyduje jedynie właściciel, a i samo budownictwo jest na pewno bardziej nowoczesne. Takie mieszkania tworzone są w blokach o nowatorskim prezentowaniu się, na osiedlach, które mają rozwiniętą infrastrukturę i mają w środku zamontowane windy. Oferta tego typu mieszkań jest także dużo szersza, a koszty używania są trochę mniejsze, niż lokali z rynku wtórnego.
Laptop MSI X Slim X350

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Dla niektórych ludzi ważne jest też to, że sąsiedzi to zazwyczaj ludzie w zbliżonym wieku i o podobnych zainteresowaniach. Do innych zysków zalicza się również możliwość nabywania dofinansowania czy prostszej sprzedaży w perspektywie.

Zaciekawił Cię ten frapujący wpis? Chcesz obejrzeć jego istotne źródło? Więc chcemy zasugerować Ci zweryfikowanie kolejnej strony.

Zamiast prowizji dla agenta nieruchomości, mielibyśmy okazję wykupienia swojego stanowiska na parkingu.

Do plusów wynikających z kupna mieszkania na rynku wtórnym, zalicza się natomiast to, że cenę można do jakiegoś poziomu negocjować. Zazwyczaj nie ma konieczności meblowania mieszkania. Istnieje także możliwość weryfikacji bliskiego otoczenia czy też urządzenia terenu wokół budynku.