Co oznaczają przeróżne kolory na etykietkach pasów mocujących?

Do transportowania wielu różnych towarów często wykorzystuje się specjalistyczne pasy. Zezwalają one na dodatkowe zabezpieczenie ładunku i są często wykorzystywane np. w branży spedycyjnej.

Pasy te w znacznym stopniu mają wpływ na powiększenie bezpieczeństwa nie tylko konkretnego ładunku, lecz także będących w jego pobliżu ludzi.
Przy kupnie takich pasów trzeba zwracać uwagę nie wyłącznie na ich np.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, poznaj dodatkowe wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam laminowanie żywicą epoksydową, odnajdziesz tu analogiczne wiadomości.

szerokość czy też rodzaj klamry, lecz także na kolor etykiety. W taki sposób określone jest to, jaką dany pas ma wytrzymałość oraz do mocowania jakich towarów był przeznaczony. Przykładowo, jeśli pasy mocujące będą oznaczone kolorem niebieskim, będzie to oznaczać, że są one stworzone z takiego materiału jak PES, zatem poliester i można by ich używać w temperaturach od -40 do +100 °C. Jego ważną właściwością jest to, że jest on odporny na działanie kwasów mineralnych, lecz nie prezentuje funkcjonowania ługów, czyli roztworów zasad nieorganicznych.

Na pewno po przejściu na stronę (https://www.zawiesiawroclaw.pl/category/wciagarki-linowe) informacje w tamtym miejscu zawarte niezwykle Cię zainteresują i dowiesz się wielu świeżych, podobnych informacji, które oczekują na Ciebie właśnie tutaj.

Kolor zielony natomiast oznacza, że taki pas jest stworzony z poliamidu (PA). Zakres temperatur, w jakich może on pracować jest taki sam, (-4-100°C), lecz ma odporność na funkcjonowanie ługów, (jednak nie na działanie kwasów mineralnych).

licznik

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Pasy mocujące oznaczone odcieniem brązowym są wyprodukowane z polipropylenu (PP) oraz mogłyby być wykorzystywane w temperaturach od -40°C do +80°C. Jest on jedynie w niewielkim stopniu nieodporny na działanie kwasów i ługów. Podczas wybierania pasa można by kierować się nie zaledwie kolorem etykiety, lecz i samego pasa.

Przykładowo pomarańczowy pas o szer. 25mm będzie najlepszy, jeżeli chcielibyśmy zabezpieczać ładunki o wadze do 07 t, z kolei zielony pas o szerokości 35mm to dobry wybór w przypadku przymocowania rzeczy o masie 1t.