Który surowiec budowlany niezwykle przypomina dziecięce klocki oraz w jakim celu jest on używany?

Podczas budowy domu trzeba zwrócić dużą uwagę na kwestię należytego uszczelnienia dachu, ponieważ to właśnie tędy ucieka się największa ilość ciepła. Nawet, jeżeli został on ocieplony, ale przy wykorzystaniu standardowych technik.

Na szczęście występują już bardziej korzystne rozwiązania.
Należy mieć w pamięci, że powłoka izolacji stropodachu w energooszczędnym budynku, powinna mieć około trzydziestu cm grubości, zatem więcej, niż izolacja murów.

Czy w kontekście prezentowanej publikacji masz więcej pytań? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

Surowiec użyty do takiej czynności powinien posiadać maks. 0.04 W/(mK). W taki sposób parametr przenikania ciepła ze stropu będzie posiadał ok. 0,156 W/(m2K). Do wytworzenia drugiej izolacji mogą być wykorzystane kształtki dachowe, które mogą być wyprodukowane za pomocą styropianu o grubości 10 cm. Ich budowa sprawia, że mogą one stanowić równocześnie konstrukcję nośną dla dachówek, ponieważ będą reprezentować m.in. kontrłaty. Trzeba jednak mieć w pamięci, że takie rozwiązanie sprawdza się wyłącznie przy dachach, których kąt odchylenia jest w przedziale 18-60°.

kształtki dachowe

Autor: Libet
Źródło: Libet

dzielnica
lustro

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
Z wyglądu surowiec ten przypomina klocki, którymi bawią się dzieci. Montuje się je przy wykorzystaniu wyprofilowanych w odpowiedni sposób zakładek. W następnej kolejności w powstałe w środku kształtek puste przestrzenie, zgodnie z projektem budowlanym umieszcza się metalowe (zobacz bramy posesyjne) zbrojenie, by potem uzupełnić wszystko betonową mieszanką. Efektem takich robót jest porządny wykonany z żelbetu rdzeń, który ma grubość ok. 15cm oraz grubą termoizolację. Dużą zaletą płynącą z zastosowania kształtek styropianowych jest prędkość oraz łatwość wznoszenia tego typu konstrukcji.

Jest to znacznie bardziej korzystne wyjście niż to standardowe, z wykorzystaniem pustaków. Kolejne części są dosyć duże, ale także i lekkie, co sprawia, że czynności odbywają się bardzo szybko.