Dlaczego trzeba ocieplić garaż i jakich materiałów do tego użyć?

Warto ocieplić garaż, gdyż nieprzyjemne jest wsiadanie do wyziębionego samochodu w okresie zimowym. Może on być także połączony z warsztatem, gdzie zazwyczaj majsterkujemy. Można by ocieplić także garaż murowany jak i ten blaszany.

Murowany garaż jest albo częścią budynku mieszkalnego albo jest dobudowany z boku domu i jest złączony z nim wspólną ścianą. Może być on też oddzielnym budynkiem, który mógłby być podzielony na warsztat i garaż albo biuro. Bezpiecznym surowcem na garaż ocieplany patrząc na jego ognioodporność jest wełna mineralna. Jednak gdy chcemy ocieplić garaż murowany, właściwszy okaże się styropian. Dzisiaj są do kupienia płyty ze styropianu, które nie rozprzestrzeniają ognia. Ważniejsze jednak jest to, że wykazuje mniejszy spadek ciepłochronności przy znacznym zawilgoceniu niż wełna mineralna. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wjazd samochodu do garażu powoduje parowanie wody o znacznej intensywności. Więc powietrze w garażu przez długi okres jest zawilgocone, nawet jeżeli mamy działający najsprawniej system wentylacji. Ważne jest także to, że styropian nie poddaje się destrukcji pod wpływem oparów silnikowego paliwa. Jednak wełna mineralna także może być użyta do ocieplenia sufitu czy podłogi.
przedmioty

Źródło: pixabay.com
Ocieplając murowany garaż, pamiętać trzeba o grubości materiału termoizolacyjnego. Im okaże się on grubszy, tym mniej ciepła będzie uciekała z garażu. Jeżeli garaż jest średniej wielkości albo – www.money.pl/rejestr-firm/nip/772-21-69-189/kod-pocztowy/98-355/ – nieduży, wtedy wystarczyłoby użyć 15 centymetrową warstwę. Posadzkę w garażu ociepla się rzadko. Niezbędne jest wtedy wykorzystanie styropianu twardszego tak, aby mógł wytrzymać obciążenia aut. Żeby zapobiec nagrzewaniu się garażu w środku w okresie letnim, musimy pomyśleć o izolacji termicznej stropu.

Pewnie chcesz znać dodatkowe szczegóły tyczące się tego tematu. Jeśli zaintrygował Cię ten najnowszy tekst (https://dbenergy.pl/produkty/dbe-kogeneracja), to poczytaj o nim na stronie pod linkiem.

Użyć można by wówczas wełnę mineralną o grubości co najmniej 12 cm.

Należy ją ułożyć pod sufitem na paraizolacyjnej folii. Wykończyć całość trzeba płytami gipsowo-kartonowymi. Alternatywę dla garażu murowanego stanowi garaż blaszany. Taki garaż można nabyć od razu ocieplony.