Po ukończeniu uczelni duża część młodych ma zamiar znaleźć posadę oraz mieszkanie do wynajęcia

Życie na własną rękę to w końcu start w dorosłość. U większości młodych ludzi taki czas nadchodzi po uzyskaniu magistra, kiedy mają już pracę oraz mieszkanie.
Najczęściej bywa tak, że młodzi ludzie, którzy byli na uniwersytecie daleko od rodzinnego miasta, mają ochotę zostać w mieście, w którym uczyli się ostatnie pięć lat.

kostka brukowa

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: AWBUD Wyroby Betonowe
ocieplanie

Autor: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów
Źródło: www.systemyocieplen.pl
Tam znają wiele miejsc, tam mieszkają ich znajomi. Tam pewnie także poszukują pracy. Gdy ją znajdą, to rozglądają się za mieszkaniem. Rzadko jest tak, że natychmiast pragną coś nabyć na własność. Najczęściej na początku kusi ich wynajem mieszkania. Bierze się to z dwóch powodów. Po pierwsze, mało kto w tak młodym wieku ma duże oszczędności, a banki dzisiaj wymagają pewnego wkładu własnego przy zakupie mieszkania. Po drugie, młodzi zazwyczaj nie są pewni, czy przypadnie im do gustu mieszkanie (zobacz http://www.partnerzy.pl/praca/oferty) w wybranej dzielnicy. Mogłoby się okazać po jakimś czasie, że są tam wady, których nie są w stanie zaakceptować i będą woleli się przeprowadzić. Prościej zrobić to, kiedy mieszkanie tylko się wynajmuje. Ponadto, przy wynajmowaniu mieszkania (projekty domów tanich w budowie) i tak trzeba podpisać umowę. Będzie ona dla nas gwarantem, że właściciel nas nie wyrzuci z znienacka. Będziemy mieli wyznaczony okres wypowiedzenia. Dodatkowo, należy także pomyśleć o tym, aby razem z właścicielem spisać wszelkie usterki w mieszkaniu.

Uchronimy się jednocześnie przed oskarżeniami, że to my coś zepsuliśmy. Wynajmując mieszkanie musimy także spytać o rodzaj ogrzewania, ponieważ to wyraźnie wpływa zimą na wysokość rachunków.