Czy to, że w Polsce nie ma organizacji wyspecjalizowanej w ocenie serwisów internetowych, przekłada się na jakość merytoryczną zamieszczanych w nich informacji

W dobie informatyzacji i technizacji poszukując z jakiejkolwiek dziedziny informacji, najczęściej sięgamy do Internetu. Trudno jest nam odszukać wiadomości niekomercyjne a jeszcze trudniej umieć jest odróżnić od tych nieodpowiednich i niegodnych zaufania.

Deweloper

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
Internet rzeczywiście proponuje nam niebywale bogate zasoby informacji o współczesnym świecie. Nie kwestionując walorów tego środka przekazu, nie wolno zapominać, że korzystanie z niego wymaga od nas posiadania minimalnej wprawy, chociażby właściwego konstruowania zapytań ale przede wszystkim umiejętności weryfikacji i wyboru otrzymanych informacji. Dodatkowo trzeba pamiętać, że ilość informacji nie przekłada się na jakość prezentowanej tam wiedzy – polecana strona.

W sieci ogłaszać się może każdy, każdego dnia bowiem pojawiają się tysiące nowych serwisów. Oczywiście są ambitne serwisy internetowe, które umieszczają cenne porady dla deweloperów – – ale mimo to, trzeba do takich wskazówek podchodzić z dystansem. Większość materiałów informacyjnych udostępnianych w internecie zawiera poglądy ich twórców.

Poniekąd jeśli pozornie artykuł jest informacyjny, podczas uważnej lektury odkryjemy jego stronniczy punkt widzenia . Jest to widoczne zwłaszcza w trakcie promowania produktu chociażby budowlanego. Po pierwsze przekazuje się materiały informacyjne o danym artykule budowlanym a po drugie ukazuje się subiektywną ocenę tegoż produktu typu: najlepszy, sprawdzony, itp.

Dzieje się tak, dlatego, że każdy z tych serwisów nie tylko chce przekazać nam informacje budowlane, ale także ma poczucie istnienia konkurencji. Umiejętność oddzielenia poglądu od faktów jest kluczowa ponieważ umożliwia wyrobienie swojej oceny na dany temat.odwiedź serwis www (sprawdź również boazeria kasetowa)Należy również pamiętać o dysproporcjach pomiędzy informacją a stanowiskiem.

Nie każdy tekst przedstawia materiały informacyjne w rzetelny sposób. Natomiast zdania, nawet jeśli nie odpowiadają naszym przekonaniom, mogą okazać się użyteczne.

Jeśli chcesz poznać prezentowaną kwestię dokładniej, wejdź na ten odnośnik, gdyż znajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci proponujemy.

Nie warto też opierać się tylko na jednym źródle wiedzy, zawsze potrzebna jest weryfikacja poznanych treści.