Jak układać podłogi winylowe i co one gwarantują?

Obecnie podłogi wyprodukowane z winylu są coraz częściej wykorzystywane. Mogłyby być wyprodukowane z 5-ciu warstw, dzięki czemu zapewniają wodoodporność, dźwiękochłonność i są niezwykle wytrzymałe na uderzenia.

Znajdująca się na wierzchu warstwa jest niezwykle wysokiej klasy i powinna gwarantować ochronę przed plamami czy zarysowaniem. Powinna poza tym ułatwiać czyszczenie podłogi i nadawać jej naturalny wygląd. Potem jest warstwa dekoracyjna, która wykonywana jest przy zastosowaniu specjalnej techniki drukarskiej. Innowacyjne podłogi winylowe mają również niezwykle odporny winylowy rdzeń, który dzięki cechom wodoodpornym oraz dźwiękoszczelnym stanowi poniekąd szkielet tego typu podłogi. Druga warstwa jest odpowiedzialna za stabilizację wymiarową. Jest ona wykonana przy wykorzystaniu włókna szklanego. Końcową warstwą jest niezwykle wytrzymałe w wypadku uderzeń, podłoże winylowe. Ma ono na celu zapewnić ochronę przed wypaczaniem podłogi.
podłogi winylowe

Źródło: flickr.com
Przed położeniem podłogi winylowej bardzo ważne jest precyzyjne wymierzenie pokoju. Przy wykonywaniu takiej roboty trzeba mieć na uwadze kierunek, w którym będzie układana podłoga. Nie mniej ważny jest też rodzaj podłoża. Od należytego przygotowania podłogi zależny jest rezultat finalny prac montażowych. Należałoby wspomnieć o tym, że podłogi winylowe należą do tzw. podłóg pływających i trzeba je układać na twardym podłożu (ceramicznym czy drewnianym). Przy montowaniu podłóg winylowych można by stosować samopoziomujące masy cementowe albo plastyczne masy szpachlowe. Niezwykle ważne jest skontrolowanie wilgotności podłoża.

Należałoby też skontrolować jakość warstwy izolacyjnej.

Jeśli prezentowany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź serwis, a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię niesamowicie zainteresują.

Tego typu podłogi bardzo schludnie mogą wyglądać w gabinecie czy pewnym pokoju dla gości.