Z jakiego powodu szafki gazowe przeważnie są żółte i co one zawierają?

właściciele domów jednorodzinnych bądź zakładów przemysłowych bardzo często korzystają z instalacji gazowych. Jest to obecnie niezwykle znane źródło ciepła, jakie dostarczane jest za pomocą sieci wysokiego ciśnienia, stacji redukcyjnych oraz sieci średniego ciśnienia.

remont - wizja

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Częścią instalacji gazowej jest szafka gazowa, która może być wykonana z tworzyw sztucznych, metalu lub laminatów.

Zastanawiasz się, co inny autor wspomina o omawianym w tym artykule zagadnieniu? Ten wpis z www wyjaśni Twe wątpliwości.

Do zredukowania kosztów wykonania instalacji gazowej warto byłoby zastosować skrzynkę, jaka jest dostosowana do obsługiwania dwóch gazomierzy. W tego typu jednak sytuacji wykonanie trzeba poprzedzić co najmniej przez notariusza poświadczonym poświadczeniem właścicieli znajdujących się w okolicy nieruchomości. Taka szafka gazowa posiada gazomierz, reduktor gazu i przyłącze gazowe. Ma ona pełnić rolę izolacji gazomierza oraz innych będących w niej elementów. Tego typu skrzynka może być wykonana z blachy kwasoodpornej, czyli ze stopów zawierających chrom, który gwarantuje właściwą wytrzymałość na korozję. Zawór powinien zostać wykonany z mosiądzu lub brązu.

Szafka mogłaby zostać zainstalowana bezpośrednio na domu lub na ogrodzeniu. Istnieją także wersje wolnostojące. Najbardziej istotne jest to, żeby był swobodny dostęp. Jest to sprawa główna w czasie awarii albo klęsk żywiołowych. Skrzynka gazowa jest stosunkowo mała, jej wielkość to od 14x60x60 do 120x60x25 centymetrów. Powinna ona mieć kolor żółty, co jest poleceniem Polskiej Spółki Gazownictwa. Powodem jest ujednolicenie wyglądu szafek, gdyż można spotkać je również w kolorze czarnym czy też brązowym.

Niezależnie od tego, taka szafka może kosztować ok. 100-300 złotych. Tego typu skrzynkę można zakupić w internecie, co jest niezwykle wygodne, bo kurier dostarczy ją do naszego domu.