Kupowanie nieruchomości w trakcie licytacji komorniczych w wyjątkowo okazyjnych cenach

Aktualnie młodzi ludzie wkrótce po odbyciu studiów nie otrzymują zaraz upragnionej pracy, w której zdołaliby zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy, by kupić nowe mieszkanie, auto lub pojechać na wakacje życia. Każdy człowiek próbuje oszczędzać swoją wypłatę, żeby w bliskiej przyszłości można było ją ulokować w coś porządnego i praktycznego.

Komornik sądowy
Skutkiem tego, że w tym momencie zdecydowanie mniej ludzi może pozwolić sobie na kupno domu bądź mieszkania za regularną cenę jest wzrost zaciekawienia przeróżnego rodzaju licytacjami na jakich można zdobyć lokal za zdecydowanie niższą cenę. Ostatnimi czasy wysoką popularnością cieszą się licytacje komornicze (rekomendujemy sprawdzić to źródło), na jakich jesteśmy w stanie nabyć nie tylko małe kawalerki, ale także bajeranckie oraz gigantyczne apartamenty. Jeżeli nie interesuje nas mieszkanie w bloku to musimy porozglądać się za willą, rezydencją czy też pustym gruntem budowlanym, na którym możemy zbudować upragniony budynek.

Czekając na najlepszą szansę możemy na bieżąco sprawdzać oficjalny portal internetowy, na jakim opisywane są bieżące licytacje komornicze, które będą się odbywać w niedalekiej przyszłości. Gdy żyjemy w stolicy województwa dolnośląskiego aukcje będzie prowadził komornik (komornikolesno.pl) we Wrocławiu – – witryna, który musi to zakomunikować na dwa tygodnie przed określonym terminem. W tej publicznej sprzedaży każdy człowiek może wziąć udział, pod warunkiem, że dysponuje gotówką względnie ma szansę wzięcia kredytu i ponadto nie jest z najbliższej rodziny dłużnika.

W trakcie pierwszej licytacji ceną wywoławczą jest wartość wyznaczona za sprawą rzeczoznawcy majątkowego, jeżeli jednak nie będzie ofert kupna odbywa się kolejna licytacja w czasie której komornik we Wrocławiu obniża kwotę na 2/3 oszacowanej, aczkolwiek jest to najniższa cena za jaką można zdobyć wystawioną na odsprzedanie parcelę.

Podczas podejmowania decyzji o kupnie nowej nieruchomości należałoby pójść na takiego rodzaju przetarg, gdyż może uda nabyć nam się mieszkanie lub dom w dużo bardziej przyciągającej cenie, aniżeli w tej prezentowanej na rynku. Należy tylko być na bieżąco z różnymi ofertami, które wystawiane są do wiadomości publicznej przez komornika. Dobrze jest też ubezpieczyć się i mieć co najmniej 1/10 ceny oszacowanej, ponieważ tylko w takim przypadku będziemy mogli licytować daną propozycję.