Czego i w jaki sposób poszukują przez internet ludzie planujący rozpoczęcie remontu?

Najprostszym sposobem na to, jak nie wychodząc z domu z domu móc przeprowadzić porównanie cen narzędzi czy towarów zwiazanych z budownictwem, jest w dzisiejszych skomputeryzowanych czasach skorzystanie z wyszukiwarki google. Jak łatwo się domyslić, znakomita część polskich ekip remontowych z dużą częstotliwością w omawiany właśnie sposób poszukuje promocji, nie wyłącznie w tym zakresie, ale także w przypadku wiekszości produktów niezbednych w codziennym życiu.

stihl kosa

Autor: Anthony Clayton
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście algorytmy stworzone dla wyszukiwarek są na tyle złożone, iż potrafią oczytać nawet najdziwniejsze grupy słów czy rozpoznać o jakie słowa mogło chodzić szukającemu, który zapomniał o istnieniu polskich liter.

I tak, jeśli chodzi o omawianą branżę, najczęściej szukaną frazą była: „stoliki uchwyty i polki rtv*”.

To unikalne źródło (https://prymat.net/blog/293-zsypy-budowlane) zapewne będzie dla Ciebie ciekawe, gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu wiadomości podobne do tych, które widzisz tutaj.

Z pewnością świadczy to o bogaceniu się naszych rodaków – chyba, że półki rtv znajdą zastosowanie jako podstawki pod kwiaty doniczkowe. Odłóżmy żartowanie na bok i sprawdźmy kolejne, najbardziej popularne słowa, którymi były: „styropian podloga” –>półki rtv. Jest to o tyle istotne dla producentów, że może cos powiedzieć o kierukach w jakich podążają trendy. Tak samo sprawa się ma w przypadku narzędzi. Oczywiste jest, że te najczęściej wyszukiwane były w mijającym roku najbardziej pożądanymi oraz najczęściej nabywanymi. Nie oznacza to wcale, że analogicznie będzie to wyglądać w roku przyszłym. Na przykład w przypadku podkaszarek spalinowych można od lat zaobserwować niejasny trend. Co około 8 lat następuje zwyżka sprzedaży. Nie odbiegając od tematu fraz, nachetniej wyszukiwanym narzędziem była „stihl kosa spalinowa”, a drugie miejsce na podium zajęła: „szlifierka katowa z regulacja obrotow”. Co warte pochwały marka stihl ma ogromne powody do dumy. Przydatne informacje:
*w trakcie wymieniania wszystkich cytowanych w artykule fraz zachowano pisownię oryginalną, gdyż słowa zawierające polskie znaki nie zajęły istotnych dla omawianej sytuacji miejsc. Ma to w pewnym sensie łatwe uzasadnienie w popularności anglojęzycznych wersji przeglądarek.