Zapanuj nad splątanymi kablami dzięki opaskom zaciskowym

Współczesność przejawia się rozwojem nowych technologii. Na nieszczęście technologia ma dość daleko do obsługiwania wszystkich urządzeń bezprzewodowo przez co bywamy otoczeni kablami. Przewody te mają w swoim zwyczaju wymykać się spod kontroli.

kable

Autor: mangtronix
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas kto spojrzał chociażby za biurko komputera doskonale wie jak ten chaos wygląda. Idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach są stworzone prawie 50 lat temu opaski zaciskowe. Były one kiedyś stworzone z metalu i służyły do układania przewodów w samolotach. Po jakimś czasie materiał z którego stworzona jest opaska został zmieniony na nylon, dzięki czemu są jeszcze wygodniejsze w użyciu.

Porządek przede wszystkim

Użycie opasek może być wyjątkowo zróżnicowane. Jak już mówiłem żyjemy w świecie gdzie kable są właściwie wszędzie. W domu, samochodzie, garażu czy nawet na rowerze znajdują się luźno wiszące przewody, które nie mogą odnaleźć właściwego miejsca.w witrynie deska dębowa deska dębowaWłaśnie dlatego musimy im w tym pomóc. Wielką zaletą tych małych przedmiotów jest wygoda ich użycia.

Nie czekaj: przejdź do serwisu przenośniki pantograficzne, by otrzymać ciekawe info na opisywany w wpisie temat. Czekamy na twoją recenzję!

Opaskę trzeba przełożyć przez zębatkę która znajduje się na jednym z końców i zwyczajnie pociągnąć. Specyficzna struktura opaski sprawia, że ta blokuje się i dzięki czemu utrzymuje niesforne kable. Opaski mogą być stosowane wielokrotnie, wystarczy kupić taką ze specjalną zapadnią lub podważyć zębatkę za pomocą, np. małego noża.Uniwersalność użycia.

Kable do komputera

Autor: srbichara
Źródło: http://www.sxc.hu
Opaski zaciskowe bywają stosowane m.in. jako skuteczne zabezpieczenia przed kradzieżą kołpaków do aut i jako zamiennik kajdanek. W dzisiejszych czasach praktycznie niemożliwym jest wyobrazić sobie biura, serwerownie czy nawet mnóstwo domów bez tego, ułatwiającego dbanie o prządek, przedmiotu. Nie będziemy więcej zmuszeni do walki ze splątanymi kablami od telewizji, komputera czy innych urządzeń. W uporządkowanym pomieszczeni łatwiej jest się skupić, dzięki czemu wykonywane przez nas prace będą jeszcze efektowniejsze. Nie wspominając o tym, że zadbane stanowisko pracy oraz rozrywki zwyczajnie prezentuje się lepiej.