Wykaz najbardziej popularnych atrakcji we Wrocławiu, co interesującego tam można obejrzeć.

Wrocław jest jednym z największych miejscowości w Polsce, obecnie mieszka tam więcej niż 600 tysięcy stałych mieszkańców. Jest również bardzo atrakcyjny pod kątem turystyki, każdego roku przybywa do niego parę milionów ludzi, co jest bardzo dobrym wynikiem pośród popularnych miast.

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Wrocław zbiera pochlebne opinie pośród odwiedzających go osób, turyści doceniają nie tylko przepiękne atrakcje i zabytki, ale także bazę noclegową i smaczne jedzenie. Jedną z największych atrakcji Wrocławia, cenioną za granicą oraz w Polsce, jest ogród ( sprawdź teraz) zoologiczny. Ten właśnie ogród jest największą placówką o takim charakterze, zajmuje obszar ponad trzydziestu hektarów i zamieszkuje go ponad 5 tysięcy różnych zwierząt. Jest również ogrodem najstarszym, gdyż jego początki sięgają roku 1865. W roku 2014 w części ogrodu powstała kolejna z atrakcji, przyciągająca setki tysięcy turystów, czyli Afrykarium. Jest to ogromny pawilon z kilkoma basenami, jakie zamieszkują wodni mieszkańcy różnych części wód z Afryki.

Atrakcje Wrocławia to także przepiękne, sięgające swoją historią średniowiecza zabytki. Wrocławski rynek bez przerwy jest pełen życia, a w pięknie wyremontowanych budynkach funkcjonują liczne restauracje i kluby. Centralną część rynku zajmuje Ratusz, jest on jedną z najładniejszych budynków tego typu w Polsce. W ratuszu działa oddział Muzeum Miejskiego i najstarsza restauracja w Europie.

Czyżbyś miał chęć na więcej tekstów na opracowany tu temat? Namawiamy w takim razie do następnej strony – po prostu naciśnij to marmurowe kominki i przeloguj się do naszego serwisu.

Zobacz najciekawsze artakcje we Wrocławiu.

Odwiedzając Wrocław nie można pominąć także oglądnięcia Panoramy Racławickiej, nieodzownym miejscem wycieczek jest również Ostrów Tumski. Z kolei z nowoczesnych atrakcji wymienić trzeba Sky Tower, dzisiaj największy budynek biurowy w Polsce, o wysokości 212 metrów. Na 49 piętrze zrobiono widokowy taras, który jest każdego dnia oblegany przez odwiedzających. Widok z tego tarasu jest niesamowity, dziwić się więc nie ma czemu, że ustawiają się tam kolejki. Z ciekawych miejsc Wrocławia można jeszcze wymienić Ogród Japoński obok Hali Stulecia, Krainę Miniatur a także bardzo znane krasnale wrocławskie, będące obecnie symbolem tego miasta.