Plusy zastosowania telebimów w nowoczesnych formach reklamy, jak sprawdzają się one w największych miastach.

Jedną z najbardziej skutecznych obecnie form wielkoformatowych reklam stały się telebimy. Popularność zyskały stosunkowo niedawno, bo raptem kilkanaście lat temu, a bardzo dużo przyczynił się do tego technologiczny rozwój. W telebimach używane są bardzo wydajne, mocne diody, jakich światło widać dobrze z daleka, a oprócz tego zużywają one niewiele energii elektrycznej.

Telebim reklamowy

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdy piksel składają się trzy diody, to znaczy czerwona, zielona i niebieska. Sterując poziomem świecenia wszystkich diod niezależnie dostaje się ostateczny kolor piksela, czyli to, co może zobaczyć odbiorca. Typowe telebimy złożone są z paneli, a każdy z nich będzie się jeszcze składał z kilkuset punktów. Ogromną zaletą telebimów stała się budowa (styropapa) modułowa, dzięki temu że niezależne panele łatwo mogą być łączone w duże bloki, to zmontowanie większych urządzeń nie jest trudną sprawą. Z tego też powodu na ulicach i w obiektach można znaleźć telebimy mające różne rozmiary, część z nich ma kilka metrów powierzchni i widać je doskonale nawet z kilometra – polecana firma.

Telebimy coraz częściej spotyka się w mniejszych i większych miastach. Zlokalizowane są one najczęściej w miejscach, gdzie będzie przebywać więcej osób, więc bardzo dobrze się sprawdzają większe skrzyżowania czy pobliże sportowych i rozrywkowych obiektów. Takie położenie sprawia, że reklamy emitowane na telebimach będą widoczne dla bardzo dużej ilości potencjalnych odbiorców, a że przeważnie przyciąga ona uwagę przechodzących, to charakteryzuje się ona wysoką skutecznością.

Lecz pomimo bardzo dużych plusach telebimów nie można także zapomnieć o ich wadach. Największą z nich jest jasność świecenia, szczególnie nocą. Jeżeli telebim szczecin struga będzie świecił zbyt mocno, to może powodować oślepianie kierujących i pieszych, a to niestety może się skończyć wypadkiem. Dlatego też w wielu miastach zostały wprowadzone regulacje precyzyjnie określające, w jaki sposób mają być montowane telebimy, aby nie powodowały zagrożenia. Tym sposobem temu będą one bezpieczne, a równocześnie będą spełniać swoje zadania.