Czy opłaca się zdecydować na wyspę w kuchni? O jakich rzeczach pamiętać w czasie projektowania?

Wyspa w kuchni to całkiem wygodne rozwiązanie, dzięki niej możemy zaoszczędzić przestrzeń i zyskać |wygodę przygotowywania posiłków razem z rodziną. Jest jednak jeden warunek, który z pewnością nie będzie dziwił. Kuchnie z wyspą spełniają swoją rolę, gdy są dobrze zaprojektowane. Trzeba więc zwrócić uwagę na parę kwestii, żeby korzystanie z tego typu wyspy nie było utrapieniem, ale czymś przyjemnym.

kliknij po więcej

Źródło: pixabay

Wyspa – jak sama nazwa wskazuje, po to właśnie jest wyspą, by mieć do niej dostęp z każdej strony, to znaczy nie może zakłócać komunikacji w pozostałej części kuchni jak i sąsiednich pomieszczeniach.

Publikacja, którą właśnie widzisz to nietuzinkowe źródło informacji, ale jeżeli poszukujesz podobnych materiałów, to kliknij tutaj.

Nie powinna być umieszczona w przejściu do pozostałych pomieszczeń czy przesadnie blisko drzwi wejściowych do kuchni, albo też z kuchni do spiżarni. Drzwiczki mebli i urządzeń, czyli piekarnika lub też zmywarki nie powinny ze sobą kolidować. Przy krótszych bokach wyspy nie powinno zabraknąć miejsca, żeby z łatwością móc ją minąć. Musi tam być minimum 60 centymetrów, jeżeli natomiast na tym odcinku znajdują się otwierane szafki, to musi być 80 centymetrów. W bardziej ciasnych pomieszczeniach trudno jest nie tylko przecisnąć się dwóm osobom, lecz także dojść do półek pod blatem.

Prezentowany wątek Cię fascynuje? Więc odsyłam tu, gdyż odnajdziesz tutaj interesujące informacje na opisywane zagadnienie, które warte są zainteresowania.

Po prostu trzeba się do nich schylić albo kucnąć, a przecież powinno jeszcze być tam miejsce na otwieranie drzwiczek.

szafki kuchenne

Autor: Christopher Kuttruff
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji, kiedy wyspa usytuowana jest między kuchnią a jadalnią lub pokojem gościnnym sprawdźmy, czy taka wyspa oraz korzystające z niej osoby nie będą przeszkadzać w korzystaniu z pozostałych obszarów pokoju, to znaczy stołu jadalnego czy aneksu wypoczynkowego. Wyspa na pewno musi być dobrana dobrze do sprzętów, które chcemy na niej umieścić oraz jednocześnie zapewnić miejsce na ich obsługę. Tym samym odmienne będą wymiary wyspy ze zlewem, zaś inne także z palnikami do gotowania. Zachowując właściwe proporcje łatwiej zachować czystość w kuchni , ogólny ład i miłą atmosferę, zdecydowanie również łatwiej ugotować coś pysznego, ponieważ korzystanie z takiej kuchni okaże się prawdziwą przyjemnością. Warto zastosować się do tych paru zaleceń, bo wtedy będziemy mieć prawdziwe zadowolenie z tej kuchennej wyspy.